мар 2014
Жорстка боротьба з корупцією у лавах ОВС
Корупційні прояви серед правоохоронців негативно сприймаються суспільством, що підриває імідж міліції та віру громадян у спроможність захисту їх від злочинності.
Робота нової влади України спрямована на покращення дисципліни, контролю за дотриманням законності, попередження та припинення фактів корупційних правопорушень у діяльності підрозділів ОВС, тим самим забезпечуючи захист прав та законних інтересів громадян.
Статтею 21 Закону України «Про засади запобігання і протидій корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI встановлено, що за вчинення корупційних правопорушень особи притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.
Прояви корупційних діянь спостерігаються переважно в роботі працівників служб та підрозділів, які при виконанні функціональних обов’язків безпосередньо контактують з громадянами. Тому участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції значуща. Однак, потрапивши в пастку хабарника, лише одиниці звертаються за допомогою та погоджуються на співпрацю.
У разі, якщо Ви стали жертвою корупціонера, уважно вислухайте і точно запам’ятайте поставлені Вам умови (розмір сум, способи передачі хабара, послідовність вирішення питання), поцікавтесь про гарантії вирішення питання, не беріть ініціативу у розмові на себе, намагайтесь дати змогу висловитись опоненту та отримати якомога більше інформації.
З метою припинення злочинів, скоєних працівниками органів внутрішніх справ Ви можете звернутися з повідомленням за телефоном довіри Ананьївського РВ ГУМВС 2-14-86 та 2-12-04, 2-19-32.
Гарантуємо анонімність та закликаємо громадян не боятися повідомляти про дії хабарників. Лише таким чином можна покласти край нечистим на руку посадовцям.
Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУ МВС України в Одеській області, полковник міліції