г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Попередження браконьєрства у період нересту риби
02
апр 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Попередження браконьєрства у період нересту риби

З 1 квітня по 30 червня 2014 року через нерест риб, управління Західно-Чорноморської держрибоохорони встановило тимчасову заборону на промисловий і аматорський вилов риби у внутрішніх водних об'єктах Одеської області. Однак, з досвіду минулих років, правопорушники ігнорують заборону вилову водних живих ресурсів, чим завдають великої шкоди відтворенню рибних запасів на рибогосподарських об’єктах, використовуючи при цьому заборонені знаряддя вилову, електрострум, вибухові речовини тощо.

З метою нейтралізації протиправних дій громадян, які займаються незаконним промислом водних живих ресурсів, працівникам Ананьївського РВ ГУМВС доручено сприяти органам рибохорони та прийняти активну участь у проведенні оперативно-профілактичних заходів щодо відпрацювання рибної галузі на території району.

 Нагадуємо, за порушення правил рибальства, згідно ст. 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність: попередження, або ж накладення штрафу на громадян від 34 грн. до 170 грн., на посадових осіб – від 170 грн. до 510 грн.. Рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову – тягне за собою накладення штрафу від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення на громадян й від 510 грн. до 850 грн.  з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення – на посадових осіб.

Якщо незаконне заняття рибним промислом заподіяло істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ у вигляді штрафу 1700 грн. або обмеження волі на строк до 3-х років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. При скоєнні аналогічного злочину  повторно передбачено штраф у розмірі 3400 грн. або обмеження волі на строк до 3-х років, або позбавлення волі на той же строк із конфіскацією знарядь промислу та всього здобутого.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди.

Шановні громадяни! Для підвищення рибопродуктивності природних водойм Ананьївського району закликаємо взяти участь у збереженні рибних запасів в нерестовий період, не здійснювати протиправних дій і своєчасно повідомляти до райвідділу про осіб, які займаються браконьєрством, незаконною торгівлею водними живими ресурсами, виготовляють чи збувають заборонені знаряддя вилову риби (електрострум, вибухівки): м. Ананьїв, вул. Незалежності, 41, тел. 2-12-04 чи 102.

 

Володимир Положенко, заступник начальника відділу – начальник міліції  громадської безпеки Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області, майор міліції