г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Попередження насильства в сім’ї
28
апр 2015
автор: Ананьївське відділення поліції

Попередження насильства в сім’ї

Сім’я – осередок суспільства, а благополучна сім’я з привітними взаємовідносинами – запорука його успіху. Турботу викликають сім’ї, основною проблемою яких є вчинення умисних дій фізичного,  психологічного чи сексуального спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, так зване «сімейне насильство».

 Найрозповсюдженішим видом домашнього насильства залишається фізичне насильство скоєне чоловіками по відношенню до своїх дружин та членів сім’ї. Непоодинокими залишаються випадки, коли жертва насилля, переживаючи почуття сорому, приховує ці факти від оточуючих, що призводить до уникнення покарання сімейного дебошира. Ще однією причиною неповідомлення правоохоронних органів про вчинене правопорушення по відношенню до жінок є неплатоспроможність, адже до теперішнього часу, згідно статті ст. 173-2 КУпАП: «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження коррекційної програми», найбільш популярним покаранням був штраф (від 51 до 170 гривень). Однак, його застосування не є ефективним, так як страждає сімейний бюджет і як наслідок – вся родина. 

З березня п.р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї», згідно якого за вчинення правопорушення передбачено громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб; за повторне скоєння протягом року – громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Керівництво Ананьївського РВ звертається до всіх, хто став жертвою насильства в сім’ї, є членами таких сімей чи мають інформацію реальної загрози вчинення насильства, повідомляти органи місцевого самоврядування чи дільничного інспектора міліції.

Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області