г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Очільник Ананьївської міліції на засіданні постійно діючої Ради з питань охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю
20
дек 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Очільник Ананьївської міліції на засіданні постійно діючої Ради з питань охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю

В Ананьївській районній державній адміністрації відбулося засідання  постійно діючої Ради з питань охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю, у якому прийняв участь начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області. Під час свого виступу Ігор Лещенко відзвітував присутнім про стан криміногенної обстановки на території Ананьївського району протягом поточного року.

Так,  протягом 11 місяців 2013 року до ЄО РВ зареєстровано 2694 заяви і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. В провадженні слідчого відділення знаходилось 880 кримінальних правопорушень, зареєстрованих в поточному році. По 738 кримінальним провадженням закінчено досудове розслідування. 111 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, у тому числі 45 проваджень з угодою про примирення. По 144 кримінальним провадженням (129 особам) повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Три особи заарештовано за скоєння тяжких злочинів.

З числа зареєстрованих у поточному році скоєно 5 особливо тяжких кримінальних правопорушень, 134 тяжких, 99 середньої тяжкості та 91 невеликої тяжкості. Умисних вбивств (ст. 115-118 КК України) – 3, природної смерті 2,  безвісти зниклих 1; умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень (ст. 122 КК України) – 3, зґвалтувань (ст. 152 КК України) – 1, крадіжок (ст. 185 КК України) – 173, грабежів (ст. 186 КК України) – 1, розбій (ст. 187 КК України) – 2, шахрайство (ст. 190 КК України) – 4, умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194 КК України) – 1, незаконних поводжень зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами (ст. 263 КК України) – 5, у т.ч. з вогнепальною зброєю – 5.

Порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів (ст. 286 КК України) – 8, у т.ч., що спричинило смерть потерпілого – 2, незаконних заволодінь транспортними засобами (ст. 289 КК України) – 6, хуліганств (ст. 296 КК України) – 1, порушень правил адміністративного нагляду (ст. 395 КК України) – 4.

У сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (ст. ст. 305-324 КК України) виявлено та зареєстровано 21 кримінальне правопорушення, з яких незаконне виробництво, виготовлення, перевезення чи збут наркотичних засобів (ст. 307 КК України) – 2, незаконний посів або вирощування маку чи конопель (ст. 310 КК України) – 5, утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів (ст. 317 КК України) – 1, незаконне виробництво, виготовлення, перевезення з метою збуту отруйних речовин (ст. 321 КК України) – 1.

Скоювались кримінальні правопорушення особами, які раніше вчиняли злочини – 40, у т.ч. у яких не знята судимість – 26, неповнолітніми – 21, у групі – 21 та в стані алкогольного сп’яніння – 15.

Потерпіло від кримінальних правопорушень за звітний період 256 осіб, з яких 6 загинуло. Потерпілих осіб жіночої статі – 115, неповнолітніх – 1, малолітніх – 1.

За скоєння правопорушень з початку 2013 року складено 748 протоколів про адміністративне правопорушення. 469 складених протоколів направлено на розгляд до суду, 20 – до адмінкомісій Ананьївського району, 259 – розглянуло керівництво та ДІМ райвідділу. Прийнято рішення попередити – 117, накладено штраф – 528, 90,7% (479) з яких сплачено, адміністративних арештів – 64, громадських робіт – 7.

У ході доповіді полковник міліції Лещенко І.В. повідомив також про прийняті заходи працівниками Ананьївської міліції по забезпеченню охорони громадського порядку:

-       здійснення патрулювання у вечірній час доби у вихідні (п’ятниця, субота, неділя) й святкові дні, під час проведення святкових та культмасових заходів, де задіяно до 90% особового складу;

-       затверджено маршрути патрулювання населених пунктів Ананьївського району особовим складом РВ за рахунок особистого часу співробітників;

-       для забезпечення дотримання громадянами правил дорожнього руху, щоденно здійснюється патрулювання працівниками ВДАІ;

-       у рамках проведення операції «Візит» дільничними інспекторами міліції РВ здійснюється подвірний (поквартирний) обхід громадян на обслуговуючій  території з врученням населенню своїх візитних карток;

-       постійно проводяться профілактичні бесіди з раніше засудженими, умовно засудженими, адміннаглядними щодо недопущення порушень громадського порядку та вчинення кримінальних правопорушень, а з власниками зброї – щодо уникнення можливих терористичних актів, екстремальних та інших протиправних намірів.

            З метою інформування громадян щодо правил поводження, оперативної обстановки та іншої інформації попереджувального характеру, вживаються заходи, направлені на тісну взаємодію з населенням: розміщуються матеріали на Інтернет-сайтах, у соціальних мережах, на сторінках  «Вісті Ананьївщини»; в приміщеннях сільських рад Ананьївського району, у засобах масової інформації розміщено номери контактних телефонів та графіки прийому громадян керівництвом й дільничними інспекторами райвідділу, номери “телефонів довіри”.

            У зв’язку з напруженою обстановкою у країні, затверджено склад робочої групи оперативного штабу Ананьївського РВ. У разі масових заворушень на території району, особовий склад райвідділу 100% готовий до несення служби. В даний час особовий склад РВ переведено на посилений варіант оперативно-службової діяльності. Затверджено резерв сил РВ для оперативного реагування при ускладненні обстановки, вирішенні раптово виникаючих завдань по забезпеченню ОГП. Особовий склад районного відділу ознайомлено з методичними рекомендаціями ГУМВС «Про дії нарядів міліції при отриманні інформації про вчинення терористичного акту», а також проінструктовано про дотримання дисципліни і законності під час несення служби. Щодня проводиться патрулювання міста.

            В даний час проводиться підготовчий етап до проведення операції «Ялинка», що включає в себе: патрулювання мобільною групою місць розташування лісових насаджень та ймовірного незаконного збуту ялинок; перевірка торгових точок на предмет незаконної реалізації піротехнічних засобів та забезпечення охорони громадського порядку під час Новорічних та Різдвяних свят в навчальних закладах та в місцях проведення масових заходів.

            Наостанок, Ігор Вікторович звернувся до присутніх голови міської та сільських рад щодо встановлення на вулицях та в інших громадських місцях (розважальних, торгівельних закладах) систем відеоспостереження, з метою попередження вчинення та розкриття скоєних правопорушень.

 Анна Твердохліб, інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Ананьївського РВ ГУМВС

України в Одеській області, капітан міліції