г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Вбережімо дітей від необачних кроків
17
фев 2015
автор: Ананьївське відділення поліції

Вбережімо дітей від необачних кроків

Проблема вживання дітьми наркотичних речовин, алкогольних напоїв та тютюнових виробів щороку набуває актуальності. Однією з причин розповсюдження цих негативних явищ є впевненість підлітків в тому, що вони таким чином самостверджуються, приміряють на себе доросле життя.

Не існує жодних безпечних наркотиків, всі з них руйнують фізичний та психічний стан людини, а в результаті – стирання межі між дозволеним та кримінальним. Наркоманія – це злочинне явище, яке підштовхує молоду людину до нових кримінальних правопорушень: крадіжок, бійок, пограбувань тощо.

Вживання алкоголю теж є хворобливою залежністю. Починається все з так званих слабоалкогольних напоїв. Однак, алкоголізм розвивається навіть при вжитті спиртних напоїв один раз на тиждень в не великій кількості: 100 гр. горілки або 250 гр. вина чи склянка пива; що згодом переростає в звичку.

Шкідливою і поширеною звичкою серед молоді також залишається куріння. Сучасні підлітки зі шкільної програми та профілактичних бесід досить добре обізнані про негативний вплив тютюну на здоров'я. Однак, у їхній свідомості куріння не вважається відхиленням. Крім того, воно, на хибну думку молоді, має й позитивні моменти: зняття напруги, згуртування  компанії, можливість підвищити власний авторитет, або знизити відчуття голоду.

Проблему ускладнює безперешкодна реалізація цигарок та алкогольних напоївособам, які не досягли 18 років, у деяких торгівельних точках, недобросовісні підприємці яких заради власної вигоди нехтують чинним законодавством та елементарними правилами моралі. Так, з початку 2015 року працівниками кримінальної міліції у справах дітей Ананьївського РВ ГУМВС встановлено один факт порушення ч. 2 ст. 156 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, санкція якої передбачає накладення штрафу від 510 до 1700 гривень. 

Щоб відгородити дітей-підлітків від впливу негативних явищ, необхідно приділити увагу їх вихованню та продемонструвати модель поведінки власним батьківським прикладом, організувати дозвілля дітей у вихідні дні та в позаурочний час.

Однак, не забувайте про заборону перебування неповнолітніх у період з 22:00 до 06:00 годин у розважальних закладах без присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника. При порушенні встановлених норм працівники закладу відповідатимуть перед Законом за порушення статті 1801 КУпАП, санкція якої передбачає штраф у розмірі від 340 до 850 гривень, а батьки – за порушення статті 184 КУпАП, яка передбачає покарання у вигляді попередження, або штрафу від 17 до 34 гривень. Тому, перегляньте час самостійних прогулянок Ваших неповнолітніх дітей, щоб уникнути непорозумінь з Законом.

Звертаємося насамперед до батьків з проханням знайти час для спільного відпочинку з дітьми, не відпускайте їх на самотні прогулянки, у разі відсутності вдома – підтримуйте зв'язок з дитиною, нагадуйте їй про контактні телефони; до працівників торгівлі – неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім; до працівників аптек та медичних закладів – не продавати дітям та молоді лікарські препарати, які викликають наркотичну залежність (ефедрин та його похідні).

Пам’ятайте: піклування – можливість вберегти дитину від необачних кроків, а в результаті – забезпечення її здорового майбутнього.

 

Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області