г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Перш ніж виходити на дорогу, замисліться над дотриманням Правил дорожнього руху
13
мар 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Перш ніж виходити на дорогу, замисліться над дотриманням Правил дорожнього руху

Однією з головних і актуальних причин аварійності на дорозі є низька дисципліна учасників дорожнього руху, особливо пішоходів. Їхня поведінка свідчить про недбале ставлення до елементарних Правил дорожнього руху. Якби кожна людина замислилась над цінністю власного життя і життям своїх рідних, близьких та друзів і неухильно дотримувалася б цих правил, тоді можна було б розраховувати на щось позитивне.

Схильність пішоходів до легковажності та необережності там, де за логікою необхідно бути вийнятково зібраним, як на вулицях так і на дорогах, причому не в якихось не передбачуваних ситуаціях, а в місцях де транспортні і пішохідні потоки неминуче перетинаються – призводять до трагічних наслідків. Дії пішоходів для водія не завжди є передбачуваними та прогнозованими, а тому в більшості випадків пригоди трапляються саме з їхньої вини.

Правила дорожнього руху трактують, що пішоходам забороняється:

а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

ВДАІ Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області наголошує, що виконання пішоходами вимог ПДР, обачність та уважність, правильність прийнятого рішення, понизить рівень аварійності, збереже чиєсь життя, гарантуватиме насамперед їхню безпеку, як учасників дорожнього руху.

Шановні вчителі та батьки! Напередодні весняних шкільних канікул нагадайте дітям елементарні правила поведінки дітей на вулиці, наголосіть увагу на те, що гра на проїзній частині, в т.ч. і катання на велосипедах, роликах, скейтбордах, є небезпечними. Давайте разом приймемо всіх заходів, щоб канікули для дітей пройшли безпечними та радісними.

Микола Котлик, начальник відділення Державтоінспекції Ананьївського РВ ГУМВС, капітан міліції