г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Нагадуємо про правові наслідки непокори чи опору законним вимогам працівника міліції
07
июл 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Нагадуємо про правові наслідки непокори чи опору законним вимогам працівника міліції

Правові наслідки непокори чи опору законним вимогам працівника міліції

За вчинення непокори або опору працівникам правоохоронних органів чинним законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Згідно ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Порушення ж ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

За вчинення дій, передбачених ч. 2 та ч. 3 цієї статті – покарання більш суворе - аж до позбавлення волі на строк до п’яти років.

Критерій розмежування опору і непокори наступний: при опорі мають місце активні дії, спрямовані безпосередньо на працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку чи військовослужбовця.

Непокора ж - це відмова від виконання законних вимог згаданих осіб. Вона не тягне за собою кримінальної відповідальності, крім випадків невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, передбачених ст. 351 (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради) Кримінального кодексу України.

Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області