г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Наше покликання – забезпечення правопорядку
19
дек 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Наше покликання – забезпечення правопорядку

Поняття «правоохоронець» – багатогранне: працівники кожного відділу та підрозділу здійснюють свій фронт роботи, хоча мета у всіх залишається спільною – мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя, боротися із злочинністю, захищати від протиправних посягань життя, здоров'я, права й свободи громадян, державний устрій і громадський порядок.

В Ананьївському РВ ГУМВС, як і в інших підрозділах ОВС, налічується ряд служб, які можна порівняти з частинами тіла людини, безперебійна робота яких забезпечує гарний стан діяльності організму в цілому.

Штаб – це мозковий центр органів внутрішніх справ, головний організатор і координатор роботи міліціонерів. Саме співробітники штабу відстежують,  аналізують і контролюють результати роботи працівників ОВС.

Виконання покладених функцій потребує вимогливості до себе та оточуючих, принциповості та відповідальності в роботі. Саме такими якостями наділений очільник штабу Ананьївського РВ ГУМВС капітан міліції Сергій Кучеренко, під керівництвом якого, крім штабу, трудяться ще й працівники чергової частини, яких мешканці ананьївщини впізнають лише по голосу, зателефонувавши «102». Від оперативності майорів міліції Сергія Письменного, Віталія Цуркана, Олега Шаповалова, капітана міліції Євгена Каменщика, старшини міліції Геннадія Бикова й старшого сержанта міліції Дмитра Рирмака залежить організація реагування наряду міліції на повідомлення громадян та надання їм допомоги.

А доставлення до місця події правоохоронців під керівництвом старшини міліції Дениса Ткачука забезпечують водії: старшини міліції Іван Оголюк та Андрій Юраш, старші сержанти міліції Олександр Мунтян та Іван Понікар.

Перші кроки в міліції, підвищення професійних вмінь та навичок, службову та особисту дисципліну, настрій колективу та бойовий дух забезпечують свого роду вихователі – працівники сектора кадрового забезпечення Анна Вакарчук та Володимир Балакан.

Зазвичай, робота міліціонера у людей асоціюється з карним розшуком. Оперативник – це очі, вуха і руки міліції, адже основним його завданням є вжиття заходів щодо попередження, виявлення і розкриття злочинів проти особи, власності, пов'язаних з організованою і груповою злочинністю, незаконним обігом зброї, бойових припасів і вибухових речовин, наркотичних засобів, розшуку осіб, які переховуються від правоохоронних органів, установлення долі безвісно зниклих громадян.

В Ананьївському РВ ГУМВС молода команда оперативників, очолювана рішучими капітаном міліції Сергієм Лишенком та майором міліції Сергієм Кучером. Не так давно до дружнього колективу приєднався випускник Національної академії внутрішніх справ лейтенант міліції Олександр Подуфалов, якого керівництво характеризує як комунікабельного, подаючого надію, кваліфікованого працівника. Під час проходження практики у секторі карного розшуку Ананьївського РВ у студентські роки, Олександр приймав участь у розшуку та затриманні правопорушників. Ці надбання практичних знань вплинули на позитивні показники в службовій діяльності в найкоротші терміни.

Попередження злочинності, профілактично-роз’яснювальна робота серед населення, забезпечення охорони громадського порядку – основні завдання дільничного інспектора міліції – якому, щоб познайомитись з мешканцями обслуговуючої території, необхідно зайти в кожний будинок, забезпечуючи правопорядок під час патрулювань, обійти не один кілометр доріг. Тому, рушійною силою органів внутрішніх справ є саме дільничні.

В даний час територію Ананьївського району обслуговують 9 дільничних на чолі з майорами міліції Володимиром Положенком, Сергієм Переверзєвим та Андрієм Козачинським. Із-за специфіки розташування населених пунктів району, значної навантаженості, коли один дільничний обслуговує по кілька сільських рад і просто фізично не може щодня навідуватись у кожне село, першими помічниками є громадяни, в тісному контакті з якими доводиться бути інспектору.

За підсумками роботи поточного року, поряд з іншими, заслуговує на увагу харизматичний молодший лейтенант міліції Володимир Сагала, який користується авторитетом у колег та повагою у мешканців району. Молодий офіцер тривалий час обслуговував територію рідного села Кохівка, тому місцеве населення всіляко підтримувало земляка. Зараз Шимківсько-Романівський дільничний інспектор В. Сагала знайомиться з новою громадою, здійснює прийом громадян на ввіреній території, де можна отримати праву консультативну допомогу.

Збирання та перевірка доказів у проведенні досудового розслідування – ось основна функція «двигуна організму» – слідчого відділення Ананьївського райвідділу, очолюваного майором міліції Юрієм Тищенком. Вірною помічницею у  забезпеченні роботи служби слідчих та ученицею у вирішенні управлінських питань є його заступниця – чарівний старший лейтенант міліції Юлія Площанська. За плечима цієї тендітної жінки підготовка в Одеському державному університеті внутрішніх справ, розслідування кримінальних проваджень на посаді слідчого. За час служби Юлія Олександрівна довела свій професіоналізм й згодом була призначена на посаду заступника начальника слідчого відділення.

Не останню роль у житті міліції відіграє служба, що займається поміщенням до ізолятору тимчасового тримання і конвоювання правопорушників, очолювана капітаном міліції Вадимом Ситніком. Керівнику і підлеглому особовому складу, серед яких: Віктор Гаврилюк, Віталій Усенко, Микола Калін та Максим Ситий, доводиться спілкуватися з правопорушниками, зазвичай з кримінальним минулим, зі специфічною манерою поведінки та аморальним способом життя. Тому міліціонерам-конвоїрам притаманне терпіння, витримка, самовладання, зосередженість та спостережливість за контингентом і їх діями.

Пліч-о-пліч з рядовим і начальницьким складом Ананьївського райвідділу працюють не атестовані працівники, які всіляко допомагають в роботі: Микола Мошанов, Олекандр Сапіга, Наталя Калашнікова, Ольга Пащенко, Любов Ільїна, Світлана Нагорна.

Весь цей організм не зміг би працювати без вправного і самовідданого керування начальника Ананьївського РВ ГУМВС полковника міліції Ігоря Лещенка, який підтримує демократичні методи управління. Тому, кожен з працівників може сміливо зайти в кабінет до керівника, щоб обговорити службові проблеми й поспілкуватись навіть про особисте. Підлеглі завжди отримають пораду й допомогу у межах компетенції.

Кожен працівник правоохоронних органів має своє особисте життя, сім’ю, турботи… Однак, на роботі, в добових чергуваннях, затримуючись до пізнього вечора, у вихідні та святкові дні, кожен переймається долею інших громадян. Йдучи на службу, не знає, з чим зіткнеться сьогодні: з порядними освідченими людьми чи кримінальними елементами; однак завжди Він на варті Закону,бо забезпечення правопорядку – це покликання міліціонера.

Анна Твердохліб,

Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області