г. Ананьев, Одесская область
АнаньевАнаньев сегодня → Все тільки починається
15
мар 2018

Все тільки починається

Зрозуміло, що звільнення з посади колишнього голови є закономірним наслідком його бездіяльності, яка не влаштовувала, в тому числі, голову Одеської ОДА. Подання на його звільнення було підготовлено доволі давно. Мабуть останньою краплею, яка не дала йому можливості добути на посаді голови, навіть знаходячись в черговій відпустці, стали його дії, як керівника, описані в публікації. Тому слід висловити подяку адміністрації Президента та Президенту особисто за миттєве реагування, що дозволило припинити руйнування державного органу влади в Ананьївському районі. Але на жаль це не є остаточне вирішення всіх нагальних проблем. Все тільки починається.

Не є особливою таємницею те, що в день свого звільнення, знаходячись у відпустці, колишній голова пригнався в Ананьїв з метою працевлаштувати ще одного заступника та чергового радника, не розуміючи, що радники “ідуть” разом з головою. На жаль цей процес запущений і його розвиток цілковито залежить від позиції облдержадміністрації.

 

В ситуації, що склалася є декілька варантів розвитку подій.

  • Перший, представники політичних партій будуть намагатись впливати на призначення нового голови для того, щоб в подальшому використовувати можливості даної посади в своїх вузько партійних цілях. Крім того і мабуть більш важливо, так званні “еліти”, використовуючи свій вплив на партійні клуби, будуть намагатись просунути на цю посаду “свою людину” для своїх особистих інтересів.
  • Другий, громадськість має всі можливості згуртуватись та пропонувати на посаду голови РДА людину, яка за своїми якостями, можливостями, а головне, бажанням зможе принести Ананьївський громаді користь.
  • Третій, Голова ОДА на свій власний розсуд подасть на призначення потрібну йому людину.
  • Четвертий, Ананьївський район, як територіальна одиниця, вже приречений і тому не має ніякого сенсу розглядати питання призначення голови РДА.

 

Ці варіанти, кожний окремо мають свої недоліки.

Четвертий варіант немає сенсу обговорювати. Третій малоймовірний, тому що в такому випадку голова ОДА буде нести особисту моральну відповідальність за своє рішення і в випадку необхідності навряд чи зможе пояснити ананьївській громаді можливі негативні наслідки.

Не зрозуміло з яких причин, але у людей склалось враження, що майже всі призначення на державні посади в Україні відбуваються за так названим “конкурсом грошових атестатів”. Можу вас запевнити, що це далеко не так. Вище названі конкурси можливі в тих ситуаціях коли не має публічності або мова йде про дуже великі гроші. Ви вірите в те, що за посаду голови Ананьївської РДА хтось може запропонувати дуже великі гроші? Мабуть ні. В такому разі ананьївській громадськості залишається зробити даний процес публічним.

Найкраще в даній ситуації було б знайти компроміс між цими трьома варіантами та визначитись з особою, яка б влаштувала всіх, в тому числі: громаду, депутатів, міського та селищних голів. Це був би ідеальний варіант. До речі нічого не заважає його розробити та реалізувати.

Як на мою думку, єдиною вимогою має бути недопущення до влади тих хто вже керував районом та своїми діями довів його до того стану, який ми маємо зараз. Пам’ятаємо, що говорити і робити це “две большие разницы

Молодим людям завжди слід пам’ятати, якщо ви не бажаєте вирішувати питання, які стосуються вас, тоді за вас це вирішать інші. При чому явно не на вашу користь.

Тому, на черговому засіданні громадської ради буде запропоновано створити майданчик для публічного обговорення даного питання. Всіх небайдужих закликаю приєднуватись до обговорення. Не бійтесь висловлювати те, що вас дійсно цікавить та хвилює.

Іван Світлицький