г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Телефонні шахраї виходять на «полювання»
06
мар 2015
автор: Ананьївське відділення поліції

Телефонні шахраї виходять на «полювання»

Останнє десятиріччя важко уявити свій побут без мобільного телефону. Не дрімають й шахраї, які вдаються до виманювання грошей у населення за допомогою телефону. Зважаючи на заочний контакт між аферистом та жертвою,  правопорушники залишаються невпізнанними та все частіше обирають саме цей вид шахрайства.

Деяким жителям Ананьївщини довелося зіткнутися з такого роду виманюванням грошей. Завдяки волі випадку та здоровому глузду, люди не розпрощалися зі своїми кровно заробленими. Однак, 74-річна жінка після дзвінка псевдо-міліціонера  розпрощалася з п’ятьма тисячами гривень.

В даному випадку, здійснюючи психологічний тиск, шахрай повідомив потерпілій, що її сина затримали працівники міліції, якому тепер доведеться понести кримінальну відповідальність. Хвилюючись за безпеку рідного та не перевіривши, чи відповідає дана інформація дійсності, жінка перерахувала кошти через термінал самообслуговування невідомим. Вже пізніше, коли син вийшов на зв'язок, матір схаменулася та звернулась до Ананьївського РВ ГУМВС. Дане повідомлення зареєстровано до журналу єдиного обліку, розпочато кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

«Ігноруйте дзвінки від підозрілих сторонніх осіб, щоб не потрапити на гачок телефонних шахраїв, які пропонують назвати реквізити вашого банківського рахунку, поповнити рахунок «оператора», прийняти участь у «розіграші та акції» від мобільних операторів, операторів супутникового зв’язку, банків, повідомляють від імені правоохоронців про необхідність звільнення близьких людей від кримінальної відповідальності за винагороду. За можливості перевіряйте достовірність почутого: передзвоніть оператору мобільного зв’язку, на гарячу лінію свого банку чи близькій людині, яка начебто потрапила в біду, не реагуйте на дзвінки від «правоохоронців», які вимагають винагороду» – наголошує начальник Ананьївського РВ ГУМВС  України в Одеській областіполковник міліції Ігор Лещенко.

Якщо Вам надійшов подібний дзвінок, чи Ви все таки стали жертвою телефонних шахраїв, якомога швидше повідомляйте до міліції за телефонами 2-12-04 чи 102!

Ананьївського РВ ГУМВС  України в Одеській області