г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Про обов’язки водіїв-мопедистів інформує ДАІ
14
апр 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Про обов’язки водіїв-мопедистів інформує ДАІ

З приходом тепла частина населення з автомобілів пересіли на скутери й мопеди. Зважаючи на це, працівники Державтоінспекції зосередили увагу на дотриманні Правил дорожнього руху водіями саме двоколісних транспортних засобів.

У рамках проведення операції «Мотоцикліст» виявлено 29 порушень громадянами району, найпоширенішими серед них є: керування без водійського посвідчення – 9, без відповідної реєстрації транспортного засобу – 9, без шолома – 5, у стані алкогольного сп’яніння – 4, інші – 2.

З метою уникнення непорозумінь з Законом, перш ніж виїхати на дорогу, впевніться у наявності та впорядкованості Ваших документів. Нагадуємо, що керування транспортними засобами категорії А1: мопедами, моторолерами  та  іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт – дозволяється лише за наявності  посвідчення  водія (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 511, п. 2.1 Правил дорожнього руху). Отже, якщо особа не має права керування транспортним засобом (ч. 2 ст. 126 КУпАП) чи керує без посвідчення відповідної категорії (ч. 1 ст. 126 КУпАП) законодавством передбачено штраф, сума якого коливається від 510 грн. до 595 грн.

Забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у Державтоінспекції, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов’язковість її проведення, а також без номерного знака або з не відповідним чи пошкодженим номерним знаком (п. 2.9 Правил дорожнього руху). У разі допущення правопорушення, санкція ч. 6 ст. 121 КУпАП передбачає накладення штрафу від 170 грн. до 255 грн.

Для забезпечення насамперед власної безпеки та безпеки оточуючих мопедист і його пасажири під час руху повинні бути в застебнутих мотошоломах та не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху (п. 2.3 ПДР). За порушення даного правила ч. 5 ст. 121 КУпАП передбачено штраф у розмірі від 51 грн. до 85 грн.

Бентежить те, що громадяни безвідповідально ставляться до керування та дозволяють собі сідати за кермо двоколісного транспортного засобу у стані сп’яніння. Наголошуємо: згідно п. 2.9 ПДР, керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або передавати керування п’яним  особам забороняється, незалежно від категорії транспортного засобу. У разі порушення ст. 130 КУпАП передбачено накладення штрафу у розмірі від 4,5 тис. грн. до 6 тис. грн., або адміністративний арешт. При повторному скоєнні даного проступку протягом року сума штрафу становить від 7 тис. грн. до 10 тис. грн.

Шановні водії-мопедисти! Зареєструйте Ваші транспортні засоби, відповідно до чинного законодавства, у разі відсутності дозвільних документів чи водійського посвідчення – відмовтесь від керування. Не допускайте до кермування неповнолітніх. Не легковажте правилами їзди на мопеді, будьте пильними за кермом, уникайте створення аварійних ситуацій на дорозі та ні в якому разі не сідайте за кермо напідпитку. Оцінюйте свої можливості, щоб в екстремальній ситуації Ви змогли відреагувати та уникнути неприємностей.

 

Відділення ДАІ з обслуговування м. Котовськ, Котовського, Ананьївського районів