г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Шахраї вміло користуються старими та вигадують нові схеми обману громадян
25
июл 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Шахраї вміло користуються старими та вигадують нові схеми обману громадян

З приходом в наше життя прогресу та електронних мереж шахраї не дрімають та  вигадують найрізноманітніші схеми обману довірливих громадян, ввійшовши в довіру, здійснюючи психологічний тиск тощо.

Через засоби масової інформації правоохоронці неодноразово звертали увагу громадян та повідомляли приклади шахрайських махінацій. Однак, з початку року  до Ананьївського відділення  поліції звернулося сімнадцять громадян з заявами щодо шахрайств у відношенні них, з них семеро – лише протягом літнього періоду.

Так, зробивши замовлення через інтернет-сайти та не отримавши очікувані товари, мешканець с. Точилове та міський житель втратили 1100 грн. та 8585 грн. відповідно.

Зустрічаються випадки списання грошових коштів з банківського рахунку: дві місцеві жительки отримали повідомлення про перерахування своїх грошей на інший рахунок. Загальна сума збитку становить 10 тисяч гривень.

 

До двох мешканок Ананьєва похилого віку навідалися чоловік та жінка. Представившись медпрацівниками, заволоділи їхніми грошовими коштами, а у випадку з жителькою с. Ананьїв Другий – шахрайки повідомили про заміну грошових банкнот на нові та запропонували їх замінити. Скориставшись довірливістю, жінки обміняли бабусині 15 тисяч гривень на сувенірні.

Непоодинокі випадки телефонних дзвінків від нібито працівників правоохоронних органів, які повідомляли батьків про вчинення їхнім сином правопорушення та пропонували заплатити певну грошову суму для уникнення відповідальності. Будучи у стресовому стані, заявники – мешканці Ананьївського району, не перевіривши правдивість інформації, передали шахраям загалом 16 тисяч гривень.

 

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, начальник Ананьївського відділення поліції Юрій Тищенко звертається з порадами до громадян:«Перш ніж перераховувати кошти на рахунок інтернет-продавців, перегляньте відгуки та оцінки попередніх клієнтів, не розголошуйте реквізити вашого банківського рахунку, секретні коди та пароль банківської картки, особисті дані (дівоче прізвище матері). Разом з тим, не зберігайте паролі від своїх банківських інтернет-сторінок на комп’ютерах з вільним доступом для сторонніх громадян, не зазначайте паролі розрахункових карток на самих картках, намагайтесь їх запам’ятати. Ігноруйте дзвінки від підозрілих сторонніх осіб, за можливості перевіряйте достовірність почутого: передзвоніть на гарячу лінію свого банку чи близькій людині, яка начебто потрапила в біду, не реагуйте на дзвінки від «правоохоронців», які вимагають винагороду» .

 

Ананьївське ВП Котовського ВП ГУНП в Одеській області