г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Поліцейські звертаються з проханням дотримання правопорядку на період святкових днів
14
апр 2017
автор: Ананьївське відділення поліції

Поліцейські звертаються з проханням дотримання правопорядку на період святкових днів

Наближаються Великдень та поминальні дні. З досвіду попередніх років хвилюючим питанням постає блюзнірське ставлення до релігійних споруд та кладовищ. Йдеться про людей, які викрадають металеві предмети з кладовищ заради наживи, або ж споганюють їх заради «розваги», не замислюючись про моральний бік своїх діянь та завданий біль громадянам, які, прийшовши на цвинтар вшанувати пам'ять померлих родичів, замість прибраних могил, виявляють зруйновані надгробні пам'ятники і зламані хрести.

Нагадаємо: правопорушення, пов'язані з вандалізмом на меморіальних комплексах, кладовищах та інших місцях поховань, – це кримінально карні діяння. Відповідно до ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України вони караються штрафом до 3,4 тис. грн. або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін. Ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, з корисливих або хуліганських спонукань, щодо братської могили чи могили Невідомого солдата, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Шановні громадяни, просимо Вас з розумінням та повагою ставитися до місць поховань, а  небайдужих – про відомі факти вандалізму негайно повідомляти до Ананьївського відділення поліції (тел. 102, 2-12-04).

При появі у громадських місцях контролюйте свої дії, не допускайте порушень правопорядку, будьте ввічливими, толерантними, не вступайте в суперечки та ні в якому разі не сідайте за кермо автотранспорту у п’яному стані.

Від імені особового складу та себе особисто вітаю жителів м. Ананьєва та району з Великим Воскресінням! Бажаю миру, злагоди та добробуту в Ваших оселях.

Юрій Тищенко, начальник Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, майор поліції