г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Пияцтво та тютюнопаління серед дітей - проблема сучасності
20
сен 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Пияцтво та тютюнопаління серед дітей - проблема сучасності

Проблема пияцтва та тютюнопаління серед дітей вже тривалий час не втрачає своєї актуальності. Основною причиною розповсюдження цих негативних явищ у дитячому та підлітковому середовищі є неправильна організація дозвілля дітей.

Після завершення занять у школі, багато неповнолітніх залишаються надані самі собі. Саме у цей період, коли відсутній контроль з боку вчителів та батьків, деякі з них і наважуються спробувати цигарки чи алкоголь.

Тож, шановні дорослі, не залишайтеся байдужими до своїх дітей. Незважаючи на те, що більшу частину часу ви проводите на роботі, потрібно приділяти багато уваги їх вихованню. Продумайте, як правильно організувати їхнє дозвілля, залучайте їх до спортивних секцій чи інших гуртків.

Проблему ускладнює ще й те, що деколи неповнолітні можуть без проблем купити у торгівельних точках цигарки та алкоголь. На жаль, деякі недобросовісні громадяни зневажливо ставляться до вимог чинного законодавства та продають дітям заборонені товари.

Нагадуємо: що в лютому 2010 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв». Цим законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, якою передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.

Згідно даної статті, порушення працівником торгівельного чи розважального закладу правил продажу зазначених товарів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Міліція звертається до всіх працівників підприємств торгівлі з проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім. Пам’ятайте: набагато важливіше запобігти біді, вберегти дитину від необачного кроку, аніж потім рятувати її.

Ігор Лещенко,

начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в ОДеській області