г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Результати заходів з добровільної здачі зброї
26
мар 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Результати заходів з добровільної здачі зброї

У рамках проведення заходів щодо добровільної здачі вогнепальної зброї до Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області звернулося  п’ятеро громадян щодо здачі мисливських гладкоствольних рушниць, 4 з яких прийшли в технічну несправність, та 9 патронів калібру 9 мм, 5,6 мм, 7,62 мм. Враховуючи те, що громадяни добровільно здали зазначені небезпечні предмети, відповідно до частини 3 статті 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» їх звільнено від кримінальної відповідальності.  

Однак, працівниками райвідділу у примусовому порядку в межах частини 1 вказаної статті було вилучено 2 одиниці зброї. Так, у веранді будинку мешканця Ананьєва був виявлений обріз мисливської гладкоствольної рушниці 16 калібру. Як пояснив господар, зброя дісталась йому в подарунок від нині покійного приятеля.

У жителя с. Ананьїв Другий під час проведення огляду в одній із кімнат будинку виявлено пристрій по зовнішнім ознакам схожий на самопал. Зі слів гр. С., вказаний предмет він знайшов восени минулого року на смітнику та збирався використовувати його для відлякування собак.

Вилучену зброю направлено на балістичну експертизу до НДЕКЦ при ГУМВС в області. Порушено кримінальне провадження. Санкція статті  263 КК України передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

До відома мешканців м. Ананьєва та району: заходи щодо добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та спеціальних засобів проводитимуться впродовж місяця, починаючи з 5 квітня.

Шановні громадяни! Закликаємо усвідомлювати та оцінювати в повній мірі шкоду від зброї Адже в руках цивільних громадян вона може стати предметом травмування з необережності, а для правопорушників – знаряддям умисного злочину. У випадку добровільної здачі вказаних небезпечних предметів, окрім звільнення від кримінальної відповідальності, Ви маєте змогу заручитися підтримкою органів внутрішніх справ та позачергово отримувати допомогу у вирішенні питань правового характеру. 

З питань здачі зброї, вибухівки та спеціальних засобів звертайтесь до Ананьївського РВ ГУМВС за адресою: м. Ананьїв, вул. Незалежності, 41, або телефонуйте 102 чи 2-12-04.

Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУ МВС України в Одеській області, полковник міліції