г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Як побороти пристрасть до спиртного...
29
янв 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Як побороти пристрасть до спиртного...

Пристрасть до спиртного у нас з діда-прадіда. І ніякі сухі закони і товариства тверезості не могли вбити у більшості непохитного бажання випити. Члени згаданих товариств справно платили 2 карбованці членських внесків і стільки ж залишали на нелегальні  тоді сто п’ятдесят і кухоль пива. Йшли роки і жорстка обмеженість змінювалась поблажливим лібералізмом. Горілки та її споживачів побільшало. Добре, коли людина  вміє пити, знає, як кажуть міру. А як боротися з тими, хто переступив межк, яка розділяє поміркованого питущого від алкоголіка? Про це розмова з начальником сектора Ананьївського відділення поліції Котовського відділу поліції ГУНП в Одеській області Сергієм Переверзєвим.

- Погодьтесь, Сергіє Юрійовичу, що п’ють зараз багато і скрізь. Складається враження. Що боротися з цим злом у нас перестали. Чи існують ще якісь покарання за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях та на виробництві?

- Так, Закон передбачає адміністративну відповідальність за розпиття спиртних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, що ображає людську гідність і громадську мораль, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді. За це правопорушення, згідно статті 178 КУпАП, передбачено міру покарання: попередження, штраф від 17 до 119 гривень, або ж адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб, в залежності від повторності правопорушення протягом року.

Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві (на робочих місцях, у приміщеннях і на території підприємств, установ, організацій) або перебування на роботі в нетверезому стані, згідно статті 179 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Участь майстрів, начальників дільниць, змін, цехів та інших керівників у розпиванні з підлеглими їм працівниками пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві або невжиття ними заходів до відсторонення від роботи осіб, які перебувають у нетверезому стані, або приховування ними випадків розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв чи появи на роботі в нетверезому стані підлеглих їм працівників, тягне за собою накладення штрафу від чотирьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Всім відомо, яку загрозу для оточуючих являє собою п’яний водій, що передбачено законодавством у цьому випадку?

- За керування транспортними засобами в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп'яніння чи відмова особи від проходження огляду на стан сп'яніння, відповідно до статті 130 КУпАП, передбачено штраф від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 2550 – 3400 гривень, або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Повторне протягом року вчинення даного порушення тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п'ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

У зв’язку з реорганізацією правоохоронних органів, в Ананьївському районі скорочено штат дорожньо-патрульної служби. Це може спровокувати недобросовісних водіїв сідати за кермо у п’яному стані. Щоб забезпечити порядок на дорогах, територію Ананьївського району відпрацьовує та  періодично рейдує ДПС ГУНП.

- Сергіє Юрійовичу, окремі громадяни вважають, що виготовлення спиртних напоїв у домашніх умовах, а також їх продаж сьогодні легалізовано. Чи дійсно це так?

 

- Виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На виконання доручення Головного управління національної поліції в Одеській області № 3 з 4 січня 2016 року проводяться заходи щодо ліквідації пунктів незаконної реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів та ліквідації незаконних пунктів прийому металобрухту, об’єктів грального бізнесу. Так, у ході відпрацювання, інспекторами Ананьївського відділення поліції виявлено чотири місця незаконного збуту тютюну та алкогольних напоїв. Реалізаторів притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 156-2 КУпАП, санкція якої передбачає накладення штрафу у розмірі від 510 гривень.

Протягом вказаного періоду встановлено трьох осіб, які виготовляли та зберігали в своїх домоволодіннях самогон. Їх притягнуто до адмінвідповідальності за статтею 176 КУпАП, санкція якої передбачає накладення штрафу від 51 до 170 гривень.

- Які заходи додаткового впливу застосовують до хронічних алкоголіків, які не здатні вилікуватися самостійно?

-  Раніше хронічних алкоголіків на примусове лікування до лікувально-трудових профілакторіїв направляли дільничні інспектори міліції. З 2009 року громадянам, які мають проблеми з алкоголізмом, за їх особистої згоди, послуги по лікуванню надають спеціалісти Одеської обласної психічної №2 в смт. Олександрівка Одеської області. Також особи перебувають на профілактичному обліку в лікаря-нарколога Ананьївської ЦРЛ.

 

Поліцейські ж мають право осіб, які перебувають у громадському місці у стані сп’яніння, притягнути до адмінвідповідальності.

- Побутове пияцтво часто-густо стає причиною побутового насилля. Які заходи впливу  застосовуються до сімейних бешкетників?

-  Дійсно, найчастіше сварки в сім’ї виникають між особами у стані сп’яніння. При надходженні повідомлення про сімейне насилля правоохоронці видають під розписку дебоширу офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, складають протокол про адміністративне правопорушення за статтею 173-2 КУпАП та протягом року особа перебуває на профілактичному обліку ОВС.

При повторному скоєнні сімейного дебошу, термін перебування на обліку продовжується. У разі необхідності, щоб захистити жертву насильства сім’ї, також особі може бути винесено захисний припис на термін до 90 діб, згідно якого може бути заборонено чинити певну дію (дії) по відношенню до жертви, а саме: чинити конкретні акти насильства в сім’ї, отримувати інформацію про місце перебування жертви насильства в сім’ї, розшукувати її; відвідувати жертву, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання членів сім’ї, вести телефонні переговори з жертвою.

- Після нашої розмови навряд чи всі поголовно кинуть пити. Що порадите тим, хто не може відмовити собі в алкогольній спокусі?

-  Найперше – звернутися за кваліфікованою допомогою до медичного закладу. Якщо людина вирішила боротися з цією проблемою самостійно, необхідно знизити фактори виникнення стресових ситуацій, налагодити взаємовідносини в сім’ї,  обмежити спілкування з особами з сумнівною репутацією, зайнятися улюбленою справою, хобі, яке б займало вільний час та  приносило задоволення.

Всім бажаю дивитися на світ тверезим поглядом та не знати впливу зеленого змія на Ваші сім’ї.

 

Бесіду провів відповідальний секретар редакції «Вістей Ананьївщини» Павло Кольчак