г. Ананьев, Одесская область
Соцстрах → Реабілітаційне лікування застрахованих осіб за новим принципом – "гроші ходять за людиною"
02
нбр 2017

Реабілітаційне лікування застрахованих осіб за новим принципом – "гроші ходять за людиною"

Інформує Ананьївське відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Одеській області.

З 1 серпня 2017року Фонд соціального страхування України ,як правонаступник Фонду ССНВВ та ПЗУ та Фонду ССТВП в повному обсязі здійснює функції та завдання ,визначені Законом України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105 зокрема надання соціальних послуг застрахованим особам та членам їх сімей. Одним із важливих напрямків роботи Фонду соціального страхування України є забезпечення за рахунок коштів Фонду послугами з медичної реабілітації (відновлювального лікування) застрахованих осіб після перенесених захворювань та травм (оперативних втручань) у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

З метою беззаперечного виконання статутних напрямків діяльності Фонду соціального страхування Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування в санаторно-курортному закладі з використанням спеціального обладнання та максимальним застосуванням унікальних природних лікувальних факторів.

З 1січня 2018 діючу систему замовлення та розподілення пільгових путівок на відновлювальне лікування замінить адресне забезпечення реабілітації , згідно Постанови № 39 від 13 липня 2017 року « Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» та відповідно до статті 29 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» забезпечення путівками для відновлювального лікування буде здійснюватися за новим принципом – "гроші ходять за людиною", тобто для проведення реабілітаційного лікування застрахована особа самостійно зможе обирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю лікування. Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації затверджуватиметься наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування та оприлюднюватиметься для ознайомлення на офіційному сайті.

Механізм отримання реабілітації для працюючих такий: на підставі отриманої інформації від закладу охорони здоров'я про потребу в подальшій реабілітації хворого, який перебуває в них на лікуванні, орган Фонду надсилає санаторно-курортному закладу заяву такої особи для узгодження можливості прийому його в санаторій. У разі отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм) з узгодженою датою заїзду. Договір є документом, що надає право працюючому на отримання послуг із реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі. У договорі обов'язково зазначається профіль медичної реабілітації, строк лікування (визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не більш ніж 24 дні) і дата початку лікування.

Після завершення хворим курсу реабілітації орган Фонду згідно з актом приймання-передачі та рахунком перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг із реабілітації , але в разі перевищення їх вартості над граничними розмірами витрат застрахована особа самостійно сплачуватиме різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу .

Слід відмітити що путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів надаються застрахованим особам безкоштовно, крім того на період перебування у санаторії видається та оплачується за рахунок Фонду листок непрацездатності (лікарняний).

Докладну інформацію можна отримати за телефонами Ананьївського відділення управління ВД ФССУ у Одеській області:08463-2-26-20

Вторнікова К С