г. Ананьев, Одесская область
Соцстрах → Закон Украіни 77-VIII
28
авг 2015
автор: Ананьевский ФССН

Закон Украіни 77-VIII

01 січня 2015 року набрав чинності Закон України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці “ від 28.12.2014 року № 77-УІІІ

( у подальшому Закон № 77 ). Закон № 77 передбачає ліквідацію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та створення Фонду соціального страхування України, що являється правонаступником ліквідованих Фондів.

     Означений Закон гарантує соціальний захист працюючих громадян ( застраховані особи ) у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я. Застрахованими особами являються фізичні особи, які працюють на підприємствах, організаціях, установах різної форми власності на умовах трудового договору або інших умовах, передбачених законодавством і сплачують та заяку сплачують єдиний соціальний внесок.

     Законом № 77 передбачено такі виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності:

-         допомога по тимчасовій втраті працездатності ( включаючи догляд за хворою дитиною )

-         допомога по вагітності та пологах

-         допомога на поховання ( крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві )

-         оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно- курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу.

       Хочу акцентувати увагу на тому, що у зв’язку з тим, що передбачено зменшення у 2,5 рази відрахувань по єдиному соціальному внеску, Закон не передбачає лікування застрахованих осіб та їх дітей віком від 4 до 18 років у санаторно – курортних закладах ;

оздоровлення дітей застрахованих осіб віком від 6 до 18 років під час канікул в дитячих оздоровчих закладах. Також не перебачено виділення Новорічних подарунків дітям застрахованих осіб до 14 років. Соціальні виплати за означеними напрямками здійснюватимуться за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок у відповідності до колективних договорів і угод.

                     М.О.Домбровський директор Ананьївської МР ФД Фонду СС з ТВП