г. Ананьев, Одесская область
АнаньевНовини Ананьївської районної держадміністрації → Звернення голови Ананьївської РДА Г.Д. Карпової до мешканців району
02
янв 2020

Звернення голови Ананьївської РДА Г.Д. Карпової до мешканців району

голова Ананьївської РДА Ганна Дмитрівна Карпова

 

Шановні земляки!

Завершився 2019 рік. Тож, підводячи підсумки роботи, вважаю доцільним поінформувати Вас, (а особливо тих, хто так наполегливо писав і пише неправдиві та необ’єктивні пости в соціальних мережах), яким був минулий 2019 рік, що вдалося зробити, а над чим ще треба буде працювати.
Не дивлячись на те, що 2019 рік був економічно та політично не стабільним, а виконувати покладені державою повноваження в таких умовах було не просто, керівництвом району спільно з колективом районної державної адміністрації, при підтримці депутатів Ананьївської районної ради, Одеської обласної ради, депутата Верховної ради України вдалося забезпечити сталий соціально-економічний розвиток району. За цими, здавалось би, сухими , офіційними словами криється велика, клопітка, щоденна праця.
З урахуванням наявних економічних та людських ресурсів, соціально-економічного розвитку Ананьївського району та соціальної спрямованості державної політики України, вдалося не лише забезпечити стале фінансування усіх сфер життєдіяльності району, а і завершити окремі великі проекти та спланувати нові напрямки розвитку району.
Найважливішим напрямком роботи, від якого залежить життєдіяльність району, було і залишається наповнення дохідної частини районного бюджету. Комусь може здатись, що це пусті слова, проте саме дохідна частина бюджету та вміле керівництво і раціональний перерозподіл коштів і дали змогу здійснити усі ті заходи, про які йтиме мова.
Формування та виконання районного бюджету в 2019 році відбувалось в непростих умовах, адже держава одночасно з передачею органам місцевого самоврядування владних повноважень щороку передає на місцевий рівень все більше видатків щодо фінансування бюджетних установ, соціальних заходів та скорочує обсяг дотацій та субвенцій з державного бюджету.
Так, при затвердженні районного бюджету на 2019 рік незабезпеченість видатками загальноосвітніх шкіл на оплату газопостачання складала 1млн. 158 тис. грн., на оплату твердого палива на 1млн. 890 тис. грн., що могло привести до зриву опалювального сезону загальноосвітніх закладів.
Не були забезпечені видатки на співфінансування видатків на «Нову Українську школу», що ставило під загрозу впровадження в районі Нового Освітнього простору та функціонування малокомплектних класів початкової школи , що в свою чергу мало б наслідком закриття малокомплектних шкіл. Не були забезпечені видатки на заробітну плату з нарахуваннями центральної районної лікарні на суму 2 млн.120 тис. грн., що могло привести до двомісячної заборгованості перед медичними працівниками району.
Також не були забезпечені видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівників ФАПів первинної медичної допомоги на суму 2млн. 253 тис. грн..
Видатки бюджету розвитку, а саме капітальне придбання, капітальні ремонти не передбачались взагалі.
Проведення поточних ремонтів в закладах району також не передбачалося через брак коштів.
Обсяг передбачених коштів покривав лише мінімальний рівень, необхідний для функціонування бюджетних установ району.
Вирішити проблемні питання стало можливо лише шляхом фахового планування, оперативного реагування на зміну економічної ситуації в районі та в регіоні в цілому, роботи, спрямованої на залучення додаткових коштів до районного бюджету, а також завдячуючи своєчасному перерозподілу видатків з урахуванням пріоритетних напрямків фінансування виходячи з конкретної ситуації, вишукування додаткових джерел як за рахунок місцевих податків, так і залучаючи кошти обласного та державного бюджету.
При цьому районний бюджет не отримував позички з Державного казначейства на покриття тимчасових касових розривів, а фінансування заробітних плат, енергоносіїв, продуктів харчування забезпечувалось вчасно, не допускаючи виникнення заборгованості в жодному місяці.
В результаті вжитих районною державною адміністрацією заходів вдалося вирішити питання, які на початок року були проблемними і потребували професійного підходу.
Загальний обсяг додаткових фінансових ресурсів, які вдалося спрямувати до районного бюджету впродовж року, склав понад 26,6 млн. грн..
В результаті цілеспрямованої проведеної роботи було покращено поточне фінансування установ, включаючи проведення поточних ремонтів, придбання обладнання, обладнання для «Нової Української школи», а також передбачено видатки на придбання основних засобів, проведення капітальних ремонтів, що дало змогу покращити матеріально-технічну базу закладів освіти, культури, охорони здоров'я.

Так, серед найбільш значущих для розвитку району видатків було здійснено:
В галузі культури:
- завершено ремонт глядацької зали та фойє районного Будинку культури, придбані крісла в глядацький зал, світлове обладнання та механіка сцени, текстильні вироби для сцени;
- здійснено поточний ремонт окремих приміщень дитячої музичної школи, оновлено сценічні костюми;
- завершено капітальний ремонт (даху) центральної районної бібліотеки у м. Ананьєві, та інше.

В галузі охорони здоров'я:
- придбано квартиру для молодого лікаря КНП « Центр первинної медико- санітарної допомоги»;
- виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертний висновок по об'єкту "Будівництво Гандрабурівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини», будівництво якої розпочнеться вже в цьому 2020 році а спеціалізований автомобіль «Renault-Duster» для цієї амбулаторії вже отримано;
- також виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертний висновок по об'єкту «Будівництво Ананьївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини для обслуговування сільського та міського населення» та забезпечено співфінансування;
- здійснено капітальний ремонт з технічним переобладнанням та переплануванням приміщень відділення хірургії з розміщенням рентген-діагностичного кабінету КНП "Ананьївська ЦРЛ", рентген-апарат для якого уже закуплено;
- придбано нове медичне та комп’ютерне обладнання для КНП "Ананьївська центральна районна лікарня";
- придбано аналізатори та холодильне обладнання для КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги»;
- здійснено поточний ремонт приймального відділення та облаштування прибудинкової території центральної районної лікарні;
- розпочато реконструкцію фасаду терапевтичного відділення №2 с. Долинське;
- виділено понад 800 тис. грн. для забезпечення виплат усіх складових заробітної плати медичним працівникам;
- у грудні 2019 року виділено понад 200 тис. грн.. субвенцій на виплату заробітної плати та заохочувальних виплат працівникам медичної галузі району.

В галузі освіти:
- здійснено в повному обсязі закупівлю комп'ютерного обладнання, мультимедійного контенту для "Нової української школи";
- придбано газові котли для НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія-ДНЗ" м.Ананьїв та Новоселівської ЗОШ;
- оновлено меблі в НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей-ДНЗ"м. Ананьєва;
- придбано нові електроплити, пральні машини, холодильники, витяжки для більшості шкіл району в залежності від потреби;
- забезпечено співфінансування та придбано ще один новий шкільний автобус;
- здійснено капітальний ремонт покрівлі об’єкту Долинський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія опорний заклад с. Долинське;
- проводиться капітальний ремонт харчоблоку НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія№1 с. Долинське;
- вперше за 20 років відкрито дитячий садок в с. Романівка (НВК «ЗОШ I-III ст.-гімназія»);
- відкрито інклюзивно-ресурсний центр для дітей з обмеженими можливостями;

В галузі соціального захисту:
- на завершальній стадії капітальний ремонт внутрішніх приміщень (коридори, кабінети, палати) відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ананьївської районної державної адміністрації за адресою: с. Байтали, вул. Джерельна,22, Ананьївського району Одеської області, перша і основна частина робіт завершена;
- здійснено придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
- забезпечено належний рівень соціальної підтримки населення Ананьївського району.

Стосовно районних програм, можу без перебільшення сказати, що багато чого було зроблено вперше в області.
Завдяки раціональному плануванню та перерозподілу коштів районного бюджету в районі не допущено заборгованості з виплат заробітної плати. А освітяни району, окрім основних виплат, отримали і додаткові заохочувальні виплати тоді, як у ряді районів Одеської області ситуація навіть з основними виплатами була критична.

З перспективою на майбутнє, у не простих умовах сьогодення завдяки співпраці усіх гілок влади та за сприяння депутата обласної ради вдалося зберегти великий соціальний заклад освіти – Ананьївську загальноосвітню школу-інтернат, яка стала спортивним ліцеєм і забезпечить не лише навчання та спортивний розвиток дітей, а і понад 100 робочих місць для жителів міста і району.

Це лише основні моменти життя і розвитку району в 2019 році, об’єктивно оцінити які зможуть лише не упереджені, мислячі люди.
Тим, хто буде працювати після нас, є що продовжувати.

Шановні жителі Ананьївського району!
Цей рік для нашого району, як і загалом для держави, був не простим і повним різного роду викликів та іспитів, з якими ми разом з вами упорались .
Не дивлячись на всі фінансові труднощі, ми будували, ремонтували, закуповували обладнання та меблі, розробляли нові довгострокові проекти, виконували план по бюджету і робили це професійно та відкрито.
Попереду - непростий час адміністративної реформи, формування об’єднаної громади і налагодження життя в нових умовах. Від кожного з нас, з вас буде залежати завтрашнє життя в місті та в районі. Тож будьте відповідальні, активні, щирі і порядні у відношенні до себе і до оточуючих. І тоді у нас все буде добре.
А я від щирого серця дякую усім і кожному, з ким звела мене доля на посаді голови Ананьївської районної державної адміністрації . Скажу відверто – було не просто. Але я відчувала підтримку чесних, порядних людей, спеціалістів, керівників, депутатів усіх рівнів. Це додавало сил. Саме за Вашої підтримки не так гидко було сприймати той бруд, який, на жаль, таки мав місце в нашій роботі.

Окремо хочу подякувати колективу Ананьївської районної державної адміністрації, керівництву Ананьївської районної ради, усій команді депутатів районної ради, депутатам Одеської обласної ради та депутату Верховної Ради, міському та сільським головам, керівникам підприємств, установ та організацій і, звісно, усім жителям Ананьївського району за підтримку, розуміння, допомогу.

 

З повагою,
голова Ананьївської районної
державної адміністрації Г.Д. Карпова