г. Ананьев, Одесская область
Ананьев102 Інформує → Знову шахраї використовують свої схеми обману
21
нбр 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Знову шахраї використовують свої схеми обману

Останні роки важко уявити свій побут без мобільного телефону та електронних мереж. Не дрімають й шахраї, які вдаються до виманювання грошей у населення за все новими й новими схемами.

Через засоби масової інформації ми неодноразово звертали увагу громадян та повідомляли приклади шахрайських махінацій. І хоча деяким жителям Ананьївщини довелося зіткнутися з такого роду виманюванням грошей; однак, завдяки волі випадку, розсудливості та здоровому глузду, люди не розпрощалися зі своїми кровно заробленими. Разом з тим, з заявами щодо шахрайств з початку року до Ананьївського відділення поліції звернулося двадцять дев’ять громадян.

Так, переважна більшість ошуканих – покупці товарів через мережу Internet. Тому, перш ніж перераховувати кошти на рахунок «горе»-продавців, перегляньте відгуки та оцінки попередніх клієнтів, не зголошуйтесь на передоплату на рахунки сумнівних осіб.

Непоодинокі випадки списання грошових коштів з банківського рахунку. Так, двом місцевим жителькам надійшли смс-повідомлення по мобільному телефону щодо  перерахування грошей на інший рахунок без їхнього відома (сума збитку становить 10 тисяч гривень).

Ще один спосіб виманити гроші – «розіграші та акції» від мобільних операторів, операторів супутникового зв’язку. У таких випадках людям пропонують поповнити рахунок «оператора» (тобто, номера, з якого телефонують), перелічити код невикористаної скретч-картки поповнення рахунку чи назвати реквізити свого банківського рахунку, щоб отримати вдвічі більше коштів на свій рахунок, отримати доступ до нових телевізійних каналів, виграти подарунок активного клієнта банку.

Щоб уникнути подібної прикрої ситуації, ігноруйте дзвінки від підозрілих сторонніх осіб, не розголошуйте реквізити вашого банківського рахунку, секретні коди та пароль банківської картки, особисті дані (дівоче прізвище матері). Разом з тим, не зберігайте паролі від своїх банківських інтернет-сторінок на комп’ютерах з вільним доступом для сторонніх громадян, не зазначайте паролі розрахункових карток на самих картках та вільно доступних особистих блокнотах, записниках тощо.

Відомі також випадки телефонних дзвінків від «працівників правоохоронних органів», які повідомляли батьків про вчинення їхнім сином правопорушення та, здійснюючи психологічний тиск, пропонували заплатити певну грошову суму для уникнення відповідальності. Будучи у стресовому стані, заявники – мешканці Ананьївського району, не перевіривши правдивість інформації, передали шахраям загалом 16 тисяч гривень. У разі отримання подібної інформації, відразу перевірте достовірність почутого: обов’язково передзвоніть близькій людині, яка начебто потрапила в біду.

Щоб залишитись невпізнанними та уникнути відповідальності аферисти зазвичай обирають заочний вид спілкування. Однак, деякі шахраї наважуються на безпосередні зустрічі зі своїми жертвами, якими найчастіше стають люди похилого віку. Так, до двох мешканок Ананьєва навідалися чоловік та жінка. Представившись медпрацівниками та відволікши увагу господинь, заволоділи їхніми грошовими коштами. У випадку з жителькою с. Ананьїв Другий – шахрайки повідомили про заміну грошових банкнот на нові та запропонували їх замінити. Скориставшись довірливістю, жінки обміняли бабусині 15 тисяч гривень на сувенірні. Відомі також випадки реклами та реалізації массажерів, характерним для якого є магічне зцілення людей будь-якого віку від будь-якої недуги. Натомість за вісім тисяч гривень можна отримати лише коробку з інструкцією та гелем для застосування даного винаходу. 

Отож, звертаємо Вашу увагу на пильність та об’єктивність. Не довіряйте тим, кого бачите вперше, ким би вони не представлялись (соціальними чи медичними працівниками, цілителями, провидцями) та якими б красномовними не були б. Навіть, якщо продавець продемонструє дивовижні властивості товару, запаморочить голову різноманітними привілеями, знижками, подарунками, у жодному разі нічого не купуйте, не порадившись з рідними. Ваше придбання за невиправдано великі гроші може не лише не знадобитись, а ще й зашкодити здоров’ю.

Пам’ятайте! Основна мета шахраїв: втершись в довіру, заволодіти Вашими коштами і майном, а  надмірна довірливість – Ваш найперший ворог!

Якщо Вам довелося стикнутися с шахрайськими проявами, навіть, якщо Ви не стали жертвою телефонних шахраїв, відразу ж повідомляйте до поліції за телефонами            2-12-04 чи 102!

Ананьївське ВП Котовського ВП ГУНП в Одеській області