г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Відпочинок для школярів
29
май 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Відпочинок для школярів

Після насиченого навчального року настає найочікуваніша для школярів та студентів пора – тривалі літні канікули: час відпочинку, спілкування з друзями. Саме у спекотні літні дні діти залишаються вдома зазвичай без нагляду. Враховуючи тяжіння молодого покоління до нового, непізнаного, що не завжди являється корисним, з’являється ймовірність здійснення хибних «кроків» з заподіянням шкоди чи порушенням закону. Так, наприклад, вживання неповнолітніми алкогольних чи слабоалкогольних напоїв, тютюнокуріння, контактування з громадянами, що ведуть аморальний спосіб життя тощо.

Щоб уникнути негараздів з дітьми, приділяйте їм більше часу, цікавтесь особистим життям, проводьте відверті розмови, адже взаємовідносини повинні побудуватися на засадах довіри та відкритості, у разі відсутності вдома – підтримуйте зв'язок з дитиною, нагадуйте їй про контактні телефони. Особливу увагу приділяйте вихованню підлітків, роз’яснюйте їм про важливість стати достойним громадянином суспільства та про наслідки шкідливих звичок. Крім того, не забувайте про заборону перебування неповнолітніх у нічний час доби (з 22:00 до 06:00 годин) у розважальних закладах без присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника. При порушенні встановлених норм працівники закладу відповідатимуть перед Законом за порушення статті 1801 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція якої передбачає штраф у розмірі від 340 до 850 гривень, а батьки – за порушення статті 184 КУпАП, яка передбачає покарання у вигляді попередження, або штрафу від 17 до 34 гривень. Тому, перегляньте час самостійних прогулянок Ваших неповнолітніх дітей, щоб уникнути непорозумінь з Законом.

З метою попередження дитячих правопорушень та порушень по відношенню до дітей, звертаємося до працівників торгівлі – не нехтуйте чинним законодавством заради комерційної вигоди, проведіть роз'яснювальну роботу зі своїми працівниками щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім, адже санкція статті 156 (порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень.

Звертаючись до водіїв, нагадуємо про дотримання правил дорожнього руху: не перевищуйте встановлену швидкість, будьте уважними та обережними під час кермування.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил безпеки, адже кожен з нас  відповідає на майбутнє покоління.

 

Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області