г. Ананьев, Одесская область
АнаньевНовини Ананьївської районної держадміністрації → Про роботу з питань соціального захисту
21
июн 2019

Про роботу з питань соціального захисту

Світлицька Людмила

Про роботу управління соціального захисту населення
районної державної адміністрації за перше півріччя 2019 року

Основним завданням управління соціального захисту населення є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави.
Важливим аспектом соціальної політики визначено підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення їх адресної спрямованості на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів щодо соціальної адаптації сімей та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Про хід виконання основних завдань у сфері соціального захисту населення та роботу управління соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації розповідає начальник управління Людмила Світлицька.
- Людмило Яківно! За рахунок чого здійснюється виконання державної політики в галузі соціального захисту та які підсумки роботи за перше півріччя 2019 року?
Загальна сума коштів, спрямованих на виконання державної політики в галузі соціального захисту населення в Ананьївському районі протягом першого півріччя 2019 року, з районного бюджету (в тому числі, за рахунок субвенцій з бюджетів вищого рівня) становить 36,4 мільйони гривень, з державного бюджету – 1,8 мільйонів гривень.
Протягом першого півріччя управлінням нараховано та профінансовано державних соціальних допомог на загальну суму 24,4 мільйони гривень, в тому числі: державних соціальних допомог сім’ям з дітьми – 10,4 мільйони гривень; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 5,8 мільйонів гривень; особам з інвалідністю – 5,4 мільйони гривень. З 1 квітня з’явився новий вид допомоги – допомога на дітей, що виховуються в багатодітних сім’ях – цього виду допомоги нараховано 481,1 тисяч гривень. Усі, хто звернеться за нею до кінця червня отримають її з 1 квітня.
Загальна сума коштів, спрямованих протягом першого півріччя 2019 року на виплату компенсацій та відповідних допомог особам, визнаним постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 82,3 тис. грн.
Протягом першого півріччя 2019 року 55 особам з інвалідністю видано направлення для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, протезами верхніх і нижніх кінцівок. Загальна сума коштів, спрямованих на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю протягом першого півріччя 2019 року на підставі укладених договорів з підприємствами-виробниками становить 332,3 тис грн.
- Особливу категорію сьогодні становлять учасники ООС (АТО), яким встановлено статус «Учасник бойових дій». Постійної підтримки потребують і ветерани війни та особи з інвалідністю внаслідок війни. Як підтримуються сьогодні вказані категорії громадян?
Станом на червень 2019 року на обліку в єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в управлінні перебувало 790 ветеранів війни, із них:
- учасників бойових дій 368 осіб (з них учасників ООС (АТО) -266 осіб);
- учасників війни 257 осіб;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни - 44 особи (з них з числа учасників ООС (АТО) - 3 особи);
- громадян, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 121 особа (з них з числа учасників ООС (АТО) - 1 особа, батько загиблого учасника АТО).
Управлінням було проведено виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня, яку отримали 652 особи, із них 222 учасника ООС (АТО).
Загальна сума коштів, спрямованих протягом першого півріччя 2019 року на надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства, становить 1,7 мільйона гривень. Вказаний вид допомоги отримали 1128 осіб.
- Не є секретом те, що соціальної підтримки з боку держави сьогодні потребує чимало громадян. В районі діє цільова програма соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки. Як реалізувалась дана протягом першого півріччя 2019 року?
Так, в рамках виконання районної цільової програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Ананьївської районної ради від 27.02.2018 року № 216 -VII, з районного бюджету протягом першого півріччя 2019 року забезпечено:
- надання цільової адресної допомоги населенню Ананьївського району - 14 осіб отримали допомогу на загальну суму 24,1 тис. грн;
- надання цільової адресної допомоги сім’ям військовослужбовців, осіб рядового і начальницького вкладу, працівників, які беруть участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, осіб, які призвані до Збройних сил України по частковій мобілізації і проходять службу в військових частинах - надано допомогу 3 особам на загальну суму 36,3 тис. грн;
- надання цільової адресної допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичній операції - надано допомогу 2 особам на загальну суму 2,3 тис. грн.;
- надання пільг особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи на покриття витрат, пов’язаних з оплатою житлово-комунальних послуг на загальну суму 4,1 тис. грн.
- А, як підтримуються переселенці?
З метою забезпечення соціального захисту осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, управлінням протягом першого півріччя 2019 року забезпечено нарахування та виплату щомісячної адресної допомоги на загальну суму 322,3 тис. грн.
- Сьогодні, серед ряду іншого, чи не найбільш актуальним є питання призначення населенню житлових субсидій. Великого значення, також, має робота комісії, яку очолює перший заступник голови районної державної адміністрації, з вирішення питань, пов`язаних із призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, наданням субсидій, пільг населенню у виняткових випадках. Що Ви можете повідомити з даного питання?
Загальна кількість поданих до управління заяв про призначення житлових субсидій протягом п’яти місяців 2019 року становить 1489.
Виключно на житлово-комунальні послуги в опалювальному періоді 2018-2019 років субсидію отримувало 1648 домогосподарств.
Управлінням з травня здійснено автоматичне призначення субсидії цим домогосподарствам на наступний строк, крім:
домогосподарств, у яких не всі зареєстровані за цією адресою особи фактично проживають (зареєстровані, але проживають, наприклад, в Одесі або навіть на іншій вулиці, і заявник не хоче, щоб їх доходи враховувалися при призначенні субсидії);
домогосподарств, у складі яких є особи, члени сім’ї яких (чоловік, дружина, діти) не зареєстровані за адресою домогосподарства;
домогосподарств, у складі яких або у складі сім’ї зареєстрованих у ньому осіб є повнолітні особи, і за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи або нарахований дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
осіб, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла (орендарям);
внутрішньо переміщених осіб.
Призначення житлової субсидії таким категоріям на наступний строк здійснюється після подання нових заяви та декларації.
Також з початку 2019 року управлінням призначено субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу (у тому числі і житлово-комунальні послуги) 1116 домогосподарствам.
Сума коштів, спрямованих на виплату житлових субсидій в грошовій готівковій формі становить 3844818,85 грн., в грошовій безготівковій формі - 45379,12 грн.

- Починаючи з минулого року до повноважень управління соціального захисту населення додано повноваження у сфері гендерної рівності, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству. Які заходи вживаються у даних питаннях?
В районі діє координаційна рада з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, у 2019 році проведено вже три засідання координаційної ради.
Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 01.04.2019 року №60/А-2019 затверджено комплексний план заходів з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на території Ананьївського району, здійснюється робота щодо його реалізації.
Розроблено "Дорожню карту для осіб, які постраждали від домашнього насильства, гендерної дискримінації та торгівлі людьми", вона розміщена на веб-сторінці райдержадміністрації.

- Новим напрямком в роботі управління також є робота щодо оздоровлення дітей та встановлення статусу багатодітних сімей, що робиться в цьому напрямку?
З початку року видано 27 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 92 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.
Оздоровлено за кошти державного бюджету 89 дітей пільгових категорій, з них 4 дитини направлено до ДП УДЦ "Молода гвардія" та 5 дітей до ДПУ МДЦ "Артек"

- Як видно з публікацій, останнім часом активізувалася робота «Мобільного соціального офісу», що сприяє наданню відповідних послуг населенню району безпосередньо за місцем їх проживання. Що Ви можете розповісти з даного питання?
На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 23.02.2019 року № 38/А-2019 "Про утворення комісії з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг", з метою моніторингу та контролю якості надання соціальних послуг відповідно графіку роботи "мобільного соціального офісу" управлінням соціального захисту населення та територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було здійснено перевірку (опитування) 190 отримувачів соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в міській та 14 сільських радах Ананьївського району.
Опитування отримувачів послуг організовано з метою визначення відповідності наданої соціальної послуги Державному стандарту та потреби отримувачів, отримання об’єктивної інформації та вивчення реального стану необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги догляду вдома.
Звіт про результати проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг розміщено на веб-сторінці райдержадміністрації в розділі "Новини" та в розділі "Управління соціального захисту населення райдержадміністрації".

Дякую за розмову.
Бесіду вела Світлана Байкалова