г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Навчіть дітей безпеці
14
нбр 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Навчіть дітей безпеці

У батьків своє бачення щодо стилю виховання своїх дітей. Однак, всі без вийнятку повинні дотримуватися канонів безпеки, щоб уберегти свою дитину від злочинних посягань на її майно, здоров’я та щонайстрашніше – життя.

Так, необхідно пам’ятати: відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх на самоті вдома, нагадайте їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину й самим не вчинити чогось протиправного. Завжди цікавтесь, із ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, з ким спілкується, зокрема в Інтернеті.

Переконайте дитину, щоб вона завжди повідомляла вас, куди йде та вчасно поверталася додому (у визначений час) і ніколи не залишалась на вулиці на самоті. Для більшої обачності у темний час доби, щоб чути й бачити все довкола, по можливості необхідно уникати одягання капюшону та користування навушниками.  

Поясніть дітям, як за зовнішністю вирізнити тих людей, які можуть становити небезпеку, мати лихі наміри та попередьте як малюків, так і підлітків, щоб без батьківського дозволу вони не брали у незнайомців жодних подарунків, нікуди з ними не йшли та не сідали в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу.

У час технологічного розвитку та розповсюдження новітніх ґаджетів навіть серед малюків, поясніть дитині, що це не іграшка та не предмет вихваляння перед однолітками. Адже коштовні речі, великі суми грошей можуть привернути увагу злодіїв.

Важливо, щоб діти знали: у разі, коли хтось намагається застосувати до них силу, необхідно голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, звертатися до правоохоронних органів (за тел. 2-12-04, 102) та розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

Пам’ятайте! Обережність запорука безпеки!

Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області