г. Ананьев, Одесская область
Соцстрах → Інформація щодо реабілітації застрахованих осіб
12
сен 2017

Інформація щодо реабілітації застрахованих осіб

До відома страхувальників, застрахованих осіб та страховиків (відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області)

Як пройти реабілітацію за рахунок коштів Фонду соціального

страхування?

Одним із пріоритетних завдань Фонду соціального страхування є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й якнайшвидше повернення застрахованої особи до праці після тривалої хвороби. Саме тому, працюючий (застрахована особа) може отримати за рахунок коштів Фонду послуги з відновлювального лікування.

Відповідно до частини 4 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 єдиним видом соціальної послуги, що надається застрахованим особам за рахунок коштів Фонду визначено оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Що ж таке відновлювальне лікування?

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб, таких, як гострий інфаркт міокарда чи інсульт та ін.

Хто має право на відновлювальне лікування?

На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Умови направлення на відновлювальне лікування?

Важливою умовою для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація піде на користь і після неї застрахована особа приступить до праці, а не буде змушена оформити інвалідність.

Такий прогноз спочатку робить лікуючий лікар, потім свої пропозиції і всі відповідні документи він надає комісії з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування. Така комісія функціонує у лікувальному закладі охорони здоров’я і саме вона приймає рішення щодо направлення чи не направлення застрахованої особи на реабілітацію. Обов’язково у засідання комісій бере участь фахівець Фонду соціального страхування з медичною освітою.

Які документи потрібні?

1.    Довідка страхувальника з місця роботи(оформлюється застрахованою особою за основним місцем роботи, дійсна протягом 1 місяця).

Ця довідка складається з двох частин. Першу частину заповнює страхувальник (роботодавець), у ній зазначається інформація про місце роботи, посаду застрахованої особи та реквізити організації. Заповнена частина довідки закріплюється підписами (директор, бухгалтер і голова комісії із соціального страхування) та печаткою установи.

Другу частину довідки заповнює відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, у якого на обліку знаходиться організація, де працює застрахована особа.

Довідка надається лікувальному закладу охорони здоров’я для розгляду на засіданні комісії з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування.

Інші документи надаються лікувальним закладом.

2.    Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Після того, як комісія з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування опрацює довідку страхувальника та історію хвороби застрахованої особи, вона приймає рішення щодо направлення чи не направлення хворого на реабілітацію. Якщо ж прогноз позитивний, то пацієнт отримує путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування його в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу забороняється.

3.    Виписний епікриз з історії хвороби.

У ньому чітко вказуються діагноз, проведене в стаціонарі лікування і подальші рекомендації для реабілітації.

4.    Відкритий листок непрацездатності.

Перед тим, як відправити застраховану особу на відновлювальне лікування, у лікувальному закладі охорони здоров’я закривають «лікарняний» за яким хворий перебував у стаціонарі і відкривають інший, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію. Відповідно з цим відкритим «лікарняним» пацієнт прибуває до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Процедура отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

З вищезазначеними документами застрахована особа протягом 1 доби прибуває до санаторно-курортного закладу, проходить огляд і отримує повний комплекс відновлювального лікування. Якщо протягом проходження реабілітації відбувається погіршення стану здоров’я, то пацієнта переводять до лікувального закладу охорони здоров’я, який його направляв.

Після проходження реабілітації хворий отримує:

-          виписний епікриз або «корінець» від путівки, який повертається до лікувального закладу охорони здоров’я, що направляв на реабілітацію;

-          закритий листок непрацездатності, у якому вказується дата, з якої застрахована особа повинна приступити до роботи. Цей «лікарняний» працюючий несе на роботу.

Спеціалізоване лікування вагітних.

Варто додати, що Фонд турбується про застрахованих осіб та членів їх сімей з народження. Саме тому застрахована особа з вагітністю у строки від 12 до 35 тижнів може пройти відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду.

Показником до направлення у спеціалізовані відділення санаторіїв може бути - нормальний перебіг вагітності, а також - часті перебування у відділеннях лікувального закладу охорони здоров’я (ГРВІ, ревматизм не активної фази, серцево-судинні захворювання, гіпертонічна хвороба І стадії, цукровий діабет легкої форми, ожиріння без супутніх хвороб). У зв’язку з цим, вагітну із жіночої консультації або відділення гінекологічного відділення лікарні направляють на спеціалізоване лікування для підняття рівня імунітету і захисних сил організму, для корегування захворювань, для збереження життя матері і плода.

Зазначимо, що протипоказанням для реабілітації вагітної є токсикози І та ІІ фази вагітності, акушерська патологія, вади розвитку статевих органів та загальні протипоказання.

Заступник начальника Вторнікова К С