г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Діти – наше майбутнє
12
янв 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Діти – наше майбутнє

Найактуальнішою проблемою по вихованню молоді є вживання дітьми алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що є шкідливою, поширеною звичкою та хворобливою залежністю молоді.

Під час профілактичних бесід у межах шкільної програми сучасним підліткам доводиться інформація про негативний вплив шкідливих звичок на здоров'я. Однак, у їхній свідомості куріння й вживання алкоголю не вважається відхиленням. Крім того, на хибну думку молоді, за рахунок цього вони знімають  напругу, підвищують власний авторитет, згуртовуються з однолітками, самостверджуються та приміряють на себе доросле життя.

Проблема ускладнена безперешкодною реалізацією цигарок та алкогольних напоївособам, які не досягли 18 років. Прикро, що деякі недобросовісні підприємці, всупереч ч. 2 ст. 156 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, заради власної вигоди реалізовують неповнолітнім заборонені вироби.

Щоб відгородити підлітків від впливу негативних явищ, необхідно приділити увагу їх вихованню та продемонструвати модель поведінки власним батьківським прикладом, організувати дозвілля дітей у вихідні дні та в позаурочний час.

Слід наголосити також на забороні перебування неповнолітніх у розважальних закладах без присутності принаймні одного з батьків у нічний час. Порушення встановлених норм може призвести до адміністративної відповідальності: працівники закладу за статтею 1801 КУпАП, санкція якої передбачає штраф у розмірі від 340 до 850 гривень, а батьки – за статтею 184 КУпАП, яка передбачає покарання у вигляді попередження, або штрафу від 17 до 34 гривень.

Звертаючись до працівників торгівлі та розважальних закладів, нагадуємо про неухильне дотримання чинного законодавства.

Шановні батьки, щоб уникнути непорозумінь з Законом та забезпечити здорове майбутнє своїх дітей, перегляньте час їхніх самостійних прогулянок, звичок та поведінки. Знаходьте час для спільного відпочинку з дітьми.

Сергій Поліщук, інспектор Ананьївського ВП Котовського ВП ГУНП в Одеській області