г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Бережіться шахрайських агентств із працевлаштування!
20
сен 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Бережіться шахрайських агентств із працевлаштування!

Сьогодні агентства з працевлаштування користуються неабиякою популярністю, адже саме там клієнту в найкоротші терміни підберуть найбільш оптимальні для нього варіанти роботи. При цьому надаються гарантії і щодо порядності роботодавця. Тож люди, які звертаються до них, впевнені, що роботодавець не виявиться шахраєм. Проте, іноді трапляється так, що шахрайськими виявляються самі кадрові агентства.

Тож, аби не потрапити на хитрування таких шахраїв, треба добре знати схеми, за якими вони діють.

Першим тривожним сигналом при звертанні до агентства з працевлаштування може стати те, що вас просять оплатити послуги «наперед». В нормальній ситуації, як правило, платять самі роботодавці або ж претендент на роботу віддає агентству якийсь відсоток від своєї першої зарплати. Тож, якщо спершу беруть гроші, це - сигнал тривоги. 

Наступний момент, що також повинен насторожити, - це коли агентство пропонує базу вакансій, сформовану нібито саме в день звернення клієнта. За цю інформацію теж потрібно заплатити. Але, як виявляється пізніше, ці вакансії в реальності або не існують взагалі, або вже зайняті.

Також варто бути обережними, коли вам обіцяють високий і стабільний заробіток за нескладну роботу з вільним графіком або можливістю працювати дистанційно. Насторожити має й відсутність вимог у плані освіти, кваліфікації та досвіду претендента на роботу.

Ознакою недобросовісності фірми з працевлаштування є також використання платних ліній для зв'язку. Ніколи не передзвонюйте, якщо не впевнені в організації або номерах. Часто під звичайними сервісами платних ліній, що беруть плату за послуги посередників з працевлаштування, можуть ховатися справжні шахраї, мета яких - «розвести вас на гроші».

Варто зазначити, що в разі виникнення конфлікту, клієнт може звернутися до міліції. Якщо у діях посадових осіб агентства з працевлаштування вбачатимуться ознаки шахрайства, то їм доведеться відповісти за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Покарання за подібні діяння передбачено аж до восьми років позбавлення волі.

Але слід наголосити, що жоден правоохоронний орган не допоможе, якщо клієнт не буде уважно читати договір. Адже відомі випадки, коли люди підписували договір з фірмою, де було зазначено, що клієнт оплачує лише надання інформаційних послуг, та агентство за результат переговорів між роботодавцем і здобувачем відповідальності не несе.

Отже будьте пильними! Тільки ваша уважність може врятувати вас від недобросовісних агентств із працевлаштування.

Ігор Лещенко,начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області