г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ РЕКОМЕНДУЄ
09
окт 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ РЕКОМЕНДУЄ

На протязі поточного року на території м. Одеси та Одеської області скоєно 501 незаконне заволодіння авто-мототранспортом. На сьогоднішній день 231 транспортний засіб розшуканий та 270 транспортних засобів знаходяться в розшуку - повідомляє Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області.

Як не дивно звучить, але найчастіше саме власник транспортного засобу провокує злочинця на злочин. При не до кінця закритому вікні автомобіля, відкритих дверях салону транспортного засобу, залишених на видному місці документів, барсеток, дипломатів, сумок, верхнього одягу, інших предметів, які діють як приманка та можуть притягнути увагу злочинця.

Всім відомо, що в суспільному транспорті, на базарі й інших місцях масового скупчення людей, можуть викрасти гаманець.

Знаючи це, навіть не дивлячись на те яка сума в ньому перебуває, всі ми вживаємо заходів для його заощадження: кладемо глибше в кишені, притискаємо його руками й т.ін.

Так чому дбайливо ставлячись до гаманця, ми кидаємо на вулиці тисячі доларів, мається на увазі авто-мототранспортні засоби?

Для запобігання незаконного заволодіння транспортним засобом, Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області рекомендує всім власникам авто-мототранспортних засобів, дотримуватися наступних першочергових правил:

Ніколи не залишайте авто-мототранспортний засіб без догляду, навіть на короткий час.

Не паркуйте транспортний засіб на тривалий час:

- у неосвітлених і безлюдних місцях;

- під будинками та міжквартальних проїздах;

- у безпосередній близькості від кінотеатрів, театрів, стадіонів і інших культурних центрів.

Залишення автомобіля в таких місцях, підтверджує Вашу відсутність на протязі певного відрізку часу.

Використовуйте для тимчасових або тривалих стоянок, охоронювані автостоянки.

По можливості обладнайте автомобіль:

- сучасними заводськими електронними й механічними протиугінними системами;

- супутниковими системами безпеки;

- саморобними пристроями проти викрадення.

Ніколи не показуйте будь-кому, місця включення саморобних пристроїв проти викрадення й "секретів".

Проведіть маркування (скриту або відкриту) Вашого транспортного засобу.

Не залишайте ключі в замку запалювання, а також на СТО й авто-мийках.

У випадку будь-якої погрози Вашому життю й здоров'ю, при захопленні автомобіля, спроби заволодіння грошима або речами, намагайтесь привернути увагу оточуючих людей, нарядів міліції й ДАІ, шляхом використання освітлювальних приладів (включення світла фар, поворотів - неадекватних для дорожньої обстановки), подачі звукових сигналів або інших зручних способів.

При придбанні транспортного засобу, проводити експертне дослідження номерів агрегатів транспортного засобу та реєстраційних документів.

При викраденні, зникненні Вашого авто-мототранспортного засобу, негайно дзвоніть по телефонам "102", чергова частина ДАІ ГУМВС – (0482) 365-777.

НА ЗАМІТКУ ВОДІЄВІ

Деякі водії, що скоїли дорожньо-транспортну пригоду, намагаються зникнути з місць їхнього скоєння, порушуючи при цьому свої обов'язки, передбачені ст.16 Закону України ”Про дорожній рух“, а також Правилами дорожнього руху України, а саме головне, втрачають совість, залишаючи потерпілого в біді, не надаючи першої медичної допомоги, що у багатьох випадках могла б урятувати життя людині.

В основному це відбувається через страх перед покаранням за скоєне, при цьому водій не усвідомлює, що своїми діями він лише обтяжує свою провину.

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ДОРОЖНІЙ РУХ»

ст.16. «Основні права й обов'язки водія транспортного засобу».

- вживати всіх можливих заходів до забезпечення безпечних умов для пересування найбільш уразливих учасників дорожнього руху - дітей, інвалідів, велосипедистів і людей похилого віку;

- надавати переважне право руху пішоходу, який знаходиться на пішохідній доріжці (зебрі). У цьому разі водій зобов'язаний надати можливість пішоходу безпечно перейти дорогу, вулицю.

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ УКРАЇНИ

п.2.10 - У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

a) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог п. 9.10 цих Правил;

в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися по допомогу до присутніх та відправити потерпілих до лікувального закладу;

ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті «г» пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище й номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документу, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища й адреси очевидців, чикати прибуття працівників міліції;

е) вжити всі можливі заходи для збереження слідів пригоди, огородження їх і організувати об'їзд місця пригоди;

є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Ст. 286 КК України «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатація транспорту особами, які керують транспортними засобами»

1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатація транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження, - карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжкі тілесні ушкодження, - караються обмеженням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до трьох років або без такого.

3. Діяння, передбачені частиною першої цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керування транспортним засобом на строк до трьох років.

Ст. 135 КК України «Залишення в небезпеці»

1. Відоме залишення без допомоги особи, що перебуває в небезпечному для життя стані й позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або в наслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу, і мав можливість надати йому допомогу, а також у випадку, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, - карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Діяння, передбачені частиною першої цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ ! НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ БАЙДУЖИМИ ДО ЧУЖОГО ГОРЯ!

Державтоінспекція Одеської області звертається до Вас із проханням про допомогу в розкритті злочинів, пов'язаних із зникненням транспортних засобів з місць скоєння дорожньо-транспортних пригод.

За будь-яку інформацію, що допоможе в розслідуванні й розкритті таких злочинів, Державтоінспекція Одеської області гарантує анонімність.

Телефони Державтоінспекції Одеської області:

чергова частина Управління ДАІ: 365–777;

відділ розшуку УДАІ: 365–759, 301–784, 301–789;

чергова частина Ананьївського РВ ГУМВС 2-12-04, 102

 

 

УДАІ ГУМВС України в Одеській області