г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → День кримінальної міліції у справах дітей
09
июл 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

День кримінальної міліції у справах дітей

У кожному районному відділі органів внутрішніх справ є працівники, до функціональних обов’язків яких входить: піклування соціальним захистом дітей та їх проблемами. Мова йде про оперуповноважених кримінальної міліції у справах дітей.

У голодні післявоєнні роки з’явилася потреба у працівниках, які б боролися з дитячою безпритульністю та злочинністю. Так була створена «дитяча кімната», працівники якої займалися влаштуванням самотніх дітей до інтернатів та розшукували їхніх батьків. З часом коло функцій дитячих міліціонерів збільшувалося, профілактична робота стала основним їхнім завданням. Вже за часів незалежності України прийнятою Кабінетом  Міністрів України Постановою «Про створення кримінальної міліції у справах неповнолітніх» у 1995 році створено КМСН та започатковано відзначення Дня служби – 8 липня.

Серед першочергових завдань кримінальної міліції у справах дітей на сьогоднішній день є ведення профілактичної роботи щодо запобігання вчинення дітьми та відносно їх злочинів і правопорушень, правове виховання підлітків; окрім того, розшук дітей у разі їх зникнення, виявлення та розкриття правопорушень, вчинених неповнолітніми тощо. Важливим чинником попередження дитячої злочинності є  визначення причин, що спонукають дітей до втягнення у протиправну діяльність, та їх усунення. Тому міліціонер повинен бути психологом, наставником й авторитетним вихователем.

В Ананьївському РВ таким «вихователем» є старший оперуповноважений КМСД капітан міліції Поліщук. Сергій Іванович добре знаний серед молоді міста Ананьєва та району, особливо добре знайомий з юними бешкетниками та правопорушниками, так як навідується до учнів навчальних закладів, проводячи групові профілактичні бесіди на заняттях та індивідуальні – у домашній обстановці під час відвідувань неблагополучних сімей. Міліціонер, маючи педагогічну освіту, опанував тонкощі дитячої психології та з легкістю знаходить спільну мову з підопічними, а твердість  характеру – допомагає йому у проведенні роз’яснювальної роботи з батьками, які неналежним чином ставляться до обов’язків по вихованню своїх дітей.

 Ім’я Сергія Поліщука також відоме серед гравців та футбольних вболівальників Ананьївщини, так як з юності правоохоронець займається спортом, а нині виступає на полі у якості захисника футбольної команди райвідділу «Ананьївський Р.О.В.Д.», досягненням якої є участь у фіналі Кубку Фурсіна 2013 року та третє місце у Малих олімпійських іграх.

«Спорт загартовує характер, надає витримку, підтримує здоров’я та являється гарною темою для початку спілкування з молоддю, що зближує та породжує приятельські стосунки» – наголошує Сергій Поліщук.

 Ананьївський РВ ГУМВС України в Одеській області