г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Телефонні шахраї знову дають про себе знати
04
фев 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Телефонні шахраї знову дають про себе знати

Неодноразово правоохоронці зверталися до громадян щодо обачності в телефонних розмовах з невідомими особами, так як останнім часом телефонне шахрайство набирає обертів серед аферистів. Так, шахраї пропонують прийняти участь у розіграшах та акціях від мобільних операторів, операторів супутникового зв’язку, банків.

До Ананьївського відділення поліції звернулася із заявою місцева мешканка. До жінки зателефонував інспектор банку та, з метою перевірки особистих даних, попрохала вказати дані її банківської картки. Довірлива громадянка, щойно продиктувавши цифри з пластикової картки та закінчивши розмову, отримала  смс-повідомлення про зняття з її рахунку всіх коштів. Дане повідомлення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань Ананьївського ВП Котовського ВП ГУНП за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Аферисти – володіють акторськими здібностями та вмінням психологічного тиску на людей, тому здійснюють свої діяння зазвичай у вечірній час, відносно осіб похилого віку.

Неодноразово до жителів Ананьївщини телефонували нібито з правоохоронних органів чи лікарні та повідомляли, що їхній родич (син, брат, чоловік) вчинив правопорушення, наніс громадянам тілесні ушкодження, тому, щоб уникнути відповідальності, необхідно перевести на банківський або мобільний рахунок певну грошову суму. Будучи у стресовому стані, люди забувають перевірити, чи відповідає дана інформація дійсності.

Шановні громадяни! Ігноруйте дзвінки від підозрілих сторонніх осіб, щоб не потрапити на гачок телефонних шахраїв. За можливості перевірте достовірність почутого: передзвоніть близькій людині, яка начебто потрапила в біду, оператору мобільного зв’язку чи на гарячу лінію банку.

Якщо Вам надійшов подібний дзвінок, чи Ви все таки стали жертвою телефонних шахраїв, якомога швидше повідомляйте до поліції за телефонами 2-12-04 чи 102!

Юрій Тищенко, начальник Ананьївського ВП Котовського ВП ГУНП в Одеській області, майор поліції