г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Телефонні шахраї «полюють»на довірливих осіб
18
нбр 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Телефонні шахраї «полюють»на довірливих осіб

Мобільний телефон для пересічного громадянина – це засіб зв’язку з родичами, друзями, з робочих питань, а для шахраїв – предмет здійснення злочинної діяльності. Останнім часом саме телефонне шахрайство набирає обертів серед аферистів, адже жертва не вступає в безпосередній контакт зі зловмисником, тому не може описати його зовнішність, а сім-картки з мобільним номером, з якого здійснюється дзвінок, легко позбутися… Виходить, як здається шахраям, вони можуть залишатись не впійманими та нескінченно збагачуватись за кошти довірливих громадян.

Декільком жителям Ананьївщини довелося зіткнутися з такого роду шахрайством. Дякуючи волі випадку та здоровому глузду, люди не розпрощалися зі своїми кровно заробленими. Однак, бувають і плачевні наслідки.

Зазвичай, здійснюючи психологічний тиск, шахраї повідомляють потерпілому, що його родича (сина, брата, батька) затримали працівники міліції, якому тепер доведеться понести кримінальну відповідальність. Хвилюючись за безпеку рідного, людина готова на все. Тому погоджується «вирішити питання», перерахувавши певну суму коштів чи то на рахунок мобільного телефону, рахунок у банку чи готівкою. Будучи у стресовому стані, люди не здогадуються дізнатися, чи відповідає дана інформація дійсності.

Ще один спосіб виманити гроші – «розіграші та акції» від мобільних операторів, операторів супутникового зв’язку, банків. У таких випадках людям пропонують поповнити рахунок «оператора» (натомість, номера, з якого телефонують), перелічити код невикористаної скретч-картки поповнення рахунку чи назвати реквізити свого банківського рахунку, щоб отримати вдвічі більше коштів на свій рахунок, отримати доступ до нових телевізійних каналів, виграти подарунок активного клієнта банку.

Шановні громадяни! Щоб не потрапити на гачок телефонних шахраїв, ігноруйте дзвінки від підозрілих сторонніх осіб. За можливості перевірте достовірність почутого: передзвоніть близькій людині, яка начебто потрапила в біду, оператору мобільного зв’язку чи на гарячу лінію банку. Не реагуйте на дзвінки від «правоохоронців», які вимагають винагороду, адже  для працівників Ананьївського РВ ГУМВС подібні дії не припустимі.

Якщо Вам надійшов подібний дзвінок, чи Ви все таки стали жертвою телефонних шахраїв, якомога швидше повідомляйте до міліції за телефонами 2-12-04 чи 102!

 

 Ігор Лещенко,

начальник Ананьївського РВ ГУМВС  України в Одеській області, полковник міліції