г. Ананьев, Одесская область
Соцстрах → Санаторно – курортне лікування працюючих та оздоровлення дітей – запорука стабільності в суспільстві
04
мар 2013
автор: Ананьевский ФССН

Санаторно – курортне лікування працюючих та оздоровлення дітей – запорука стабільності в суспільстві

З метою всебічного залучення всіх зацікавлених осіб до вироблення стратегічних напрямків діяльності Фонду з ТВП у відповідності до чинного Законодавствакерівним органом Фонду на державному та обласному рівні являється правління, до складу якого входять: - від працюючих представники профспілок , представники від роботодавців та представники держави.

Правління Фонду затверджує кошторис видатків на поточний рік, який пердбачає фінансування санаторно – курортного лікування, оздоровлення дітей в оздоровчих закладах; оплата лікарняних; оплата дородових та післяродових відпусток; медико – соціальна реабілітація в санаторіях за рахунок Фонду; компенсація витрат на поховання, яка складає 2200 грн.

Вперше за роки існування Фонду у грудні минулого року проведено тендери серед санаторіїв на санаторно – курортне лікування та літнє оздоровлення дітей, визначені заклади, які прийматимуть для оздоровлення працюючих та їх дітей на протязі 2013 року і вже у січні 2013 року працюючі на виробництві оздоровлювались в санаторіях. Середня вартіть путівки складає 5250 грн, доплата за путівку становить 20%, тобто один день перебування в санаторному закладі з урахуванням 3 – х разового повноцінного харчування та наданих медичних послуг становитиме 50 грн. Якщо за висновком лікувального закладу потребує лікування дитина віком від 4 до 18 років доплата батьків складає 15 %, якщо двоє дітей – 10%. Тобто один день перебування дитини у супроводі дорослого в санаторному закладі за умови харчування та наданих медичних послуг обійдеться в день для батьків у межах 65 – 70 грн. Тако ж передбачено розподіл путівки між членами сімї з урахуванням, що перебування в санаторію складає не менше 12 днів, в даному випадку необхідно буде доплатити за 3 дні перебування в розмірі 100% вартості путівки. Застрахованим особам, що хворіють тривалий час та за висновком ЛКК потребують послідуючої реабілітації в санаторно курортних закладах, безплатно ( за рахунок коштів Фонду) видаються путівки до означених закладів.

Але знову ж таки наведений перелік послуг, що надається Фондом СС з ТВП можливий за умови, що людина на момент настання страхового випадку працює на умовах трудового договору і перераховуються страхові внески. Тобто маємо один з негативів, коли людина працюючи за тіньовими схемами позбавлена соціального захисту та гарантій.

На протязі 2012 року по району виплачено по лікарняним листам – 1млн. 15 тис грн , по вагітності та пологам - 408 тис грн, на поховання - 11000 грн , Звичайно таку суму страхових внесків в районі зібрати неможливо особливо з урахуванням того, що деякі роботодавці працюють за тіньовими схемами, не показуючи фактичну кількість працюючих, фактичну заробітну плату.

Незабаром закінчується учбовий рік, почнеться оздоровчий сезон для дітей

Все частіше перед батьками постає питання повноцінного оздоровлення своєї дитини, щоб після літніх канікул дитина пішла до школи засмаглою, оздоровленою, бадьорою, з доброю згадкою про друзів, з якими відпочивали разом.

Не стоїть осторонь цієї важливої справи по оздоровленню підростаючого покоління держава в особі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. № 17 затверджено “Порядок фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності”

Цим Порядком передбачено, що організованими формами здоровлення дітей за рахунок коштів Фонду охоплюються діти віком від 6 до 18 років. Отримання санаторно – курортних послуг дітьми у дитячих закладах оздоровлення передбачає медичну реабілітацію та профілактику захворювань, забезпечення належних культурно – побутових умов на базі санаторно – курортних закладів Одеського регіону

Кошти Фонду виділяються на організацію харчування, лікування та культурне обслуговува -ння дітей у межах граничних норм витрат, затвержених Правлінням обласного відділення ВД Фонду на протязі від 18 днів. Один день перебування дитини у дитячому оздоровчому закладі обійдеться батькам у межах 20 грн на добу.

За підсумками роботи, направленої на оздоровлення працюючих та їхніх дітей на протязі 2012 року Ананьївська міжрайонна дирекція Фонду СС з ТВП зайняла перше місце в області, про що відзначено подяками Правління Одеського обласного відділення Фонду та молодіжного фестивалю “ Літо – 2012 ”

 

Щоб отримати путівку до дитячого закладу оздоровлення працюючий на виробництві /застрахована особа/ або добровільно застрахована особа повинна подати заяву до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, а комісія надає Заявку до міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з ТВП.

Цей порядок передбачає оздоровлення дітей осіб, працюючих на підриємствах всіх форм власності на умовах трудового договору та фізичних осіб, застрахованих на добровільних засадах.

Застрахованій особі протягом календарного року може бути виділено на одну дитину лише одну путівку до дитячого закладу оздоровлення.

Отже не у розпалі літа, а вже зараз батьки повинні подумати за своїх дітей і завчасно надати заявку про оздоровлення дитини у 2013 році.

Директор Ананьївської МР ВД

Фонду СС з ТВП                                                                                     М.О.Домбровський