г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Розбійні напади. Як не стати жертвою?
13
янв 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Розбійні напади. Як не стати жертвою?

 

У сучасному суспільстві, з виникненням ринкових відносин та класовості верств населення, породжується заздрість, жадібність та агресивність, що в свою чергу підштовхує людей на злочинну діяльність. Останнім часом спостерігається збільшення кількості нападів з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, так званих – розбійних нападів. Розбійників зазвичай привертає сума можливої злочинної «виручки» та відносна легкість доступу в житло потенційної жертви. Прикро те, що потерпілим від розбою може стати практично будь-яка людина, незалежно від її матеріального добробуту. Однак, насамперед злочинці обирають житло матеріально благополучних людей, або людей слабких у фізичному плані (пенсіонерів, хворих).

Щоб не стати жертвою злочинців, приділяйте належну увагу захисту вашої домівки та майна. Насамперед, в колі мало знайомих осіб та при значному скупченні людей старайтесь не розповідати про свої матеріальні блага.

Подбайте про надійність вхідних дверей та замків Вашого будинку, не залишайте відчиненими хвіртки та двері, не відчиняйте двері малознайомим особам, особливо у нічний час доби, без попередньої перевірки, користуючись дверним вічком чи запитавши: «Хто там?». Не впускайте у помешкання сторонніх, навіть якщо вони називаються медичними чи соціальними працівниками чи співробітниками ремонтних служб. Не соромтеся перевірити документи Вашого гостя та у телефонному режимі уточнити, чи дійсно він являється працівником тієї чи іншої організації.

Якщо у двері подзвонили, а після цього Ви виявили, що Ваше двірне вічко закрите чи заклеєне, або ж відвідувач не озивається – двері у жодному разі не відчиняйте. Це може бути ознакою «діяльності» злодіїв.

         У разі зіткнення з подібним, відразу повідомляйте свого дільничного інспектора міліції або чергову частину Ананьївського РВ ГУМВСза телефонами: (04863) 2-12-04 чи 102.

Пам’ятайте, Ваш будинок – це Ваша фортеця. Від ступеня його захисту залежить безпека Вашої сім’ї, коли Ви вдома. Будьте пильними та обачними.

 Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області, полковник міліції