г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Правові наслідки вчинення протиправних діянь майнової спрямованості
20
сен 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Правові наслідки вчинення протиправних діянь майнової спрямованості

Правові наслідки вчинення протиправних діянь майнової спрямованості

Майнові злочини (злочини проти власності) з'явилися з виникненням суспільних відносин, тому вони мають давню історію. Під поняттям «крадіжка», як в старовину, так і в наш час, визначається таємне викрадення чужого майна. 

За Кримінальним кодексом України злочин проти власності – крадіжка, регулюється ст. 185, згідно якої: особа, що вчинила таємне викрадення майна карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 850 грн.) або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Особа, що вчинила крадіжку повторно або за попередньою змовою з групою осіб, - обмеженням чи позбавленням волі на строк до п'яти років. Особа, що скоїла крадіжку з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Особа, що вчинила крадіжку у великих розмірах, – позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років; а в особливо великих розмірах або організованою групою – позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Кримінальна відповідальність за вчинення крадіжки настає, якщо сума викраденого перевищує 0,1 мінімальної зарплати станом на 1 січня відповідного року, тобто у 2013 році – 114,7 гривень. 

За вчинення крадіжки на суму, що дорівнює, або менше межі настання кримінальної відповідальності, настає адміністративна відповідальність, передбачена ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу від десяти (170 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб. Повторне протягом року вчинення крадіжки, за яку особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб. 

Щоб не стати жертвою крадіїв, приділяйте належну увагу вашому майну та домівкам: перевіряйте стан дверних замків, не залишайте відчиненими хвіртки, двері, кватирки за Вашої відсутності удома, не залишайте ключі від домівки у легкодоступних місцях (під килимком вхідних дверей, у поштових ящиках, у вазонних ринках), при довготривалому від’їзді попросіть сусідів приглянути за Вашим помешканням.. Крім того, щоб «не потрапити на гачок» шахраїв, не впускайте у помешкання сторонніх, навіть якщо вони називаються медичними чи соціальними працівниками, співробітниками ремонтних служб, рекламними агентами; якщо це сталося – не залишайте свого відвідувача у кімнаті наодинці. Не соромтеся перевірити документи Вашого гостя та у телефонному режимі уточнити, чи дійсно він являється працівником тієї чи іншої організації. При значному скупченні людей старайтесь не показувати Ваші заощадження, мобільний телефон, цінні речі, коштовності. Не купуйте з рук медичні препарати сумнівного походження (чудодійні ліки, масажери, пояси тощо), не зголошуйтеся на зняття порчі, дивовижне зцілення чи інші послуги гадалок, провидець та самозваних цілительок.

Про підозрілих осіб терміново повідомляйте міліцію. 

Для збереження свого майна та особистої безпеки ви можете скористатися послугами Державної служби охорони при ГУМВС України в Одеській області, яка бере під охорону об’єкти та окремих осіб на території району. За додатковою інформацією звертайтеся за безкоштовними телефонами (зі стаціонарного) 0-800-502-220, 048-795-40-80, 048-264-10-44 (чергова частина ДСО при ГУМВС), 04862-2-17-96 (Котовське відділення ДСО при ГУМВС).