г. Ананьев, Одесская область
Ананьев102 Інформує → Поважайте пам'ять померлих!
15
апр 2016
автор: Ананьївське відділення поліції

Поважайте пам'ять померлих!

Наближається одне з найбільш значущих свят для всіх християн - Великдень. І дуже не хочеться, аби цей день був чимось затьмарений. Тим більше, не хочеться, щоб було наругане те, що ми бережемо в своєму серці більше за все - пам'ять про наших близьких, яких поряд із нами вже немає.

Поточного року великодні вихідні об'єднані з першотравневими святами, тому у наших співгромадян буде можливість відпочити кілька днів. Багато українців збираються в цей час у компаніях друзів і родичів. Аби насолодитися весняною теплою погодою, виїжджають на природу та дачі.

На жаль, це не стосується зловмисників. Як відомо, поки законослухняні громадяни відпочивають, злодії «працюють». У них немає ані вихідних, ані свят... А для деяких із них - і нічого святого...

Йдеться про людей, які не гребують «заробити» шляхом викрадення металевих предметів з кладовищ та інших місць поховань. Однак найжахливіше те, що є в нашому суспільстві й ті, хто робить це зовсім не заради наживи. Вони споганюють могили без жодного сенсу - заради «розваги».

Зазвичай такі злодіяння здійснюють підлітки, які не замислюються про моральний бік своїх діянь. Не думають вони й про те, як боляче буде людям, які, прийшовши на цвинтар вшанувати пам'ять померлих родичів, замість прибраних могил виявлять зруйновані надгробні пам'ятники і зламані хрести!

Шановні громадяни! Пам'ятайте: правопорушення, пов'язані з вандалізмом на меморіальних комплексах, кладовищах та інших місцях поховань, - це кримінально карні діяння. Відповідно до статті 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України вони караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін.

Ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, з корисливих або хуліганських спонукань, щодо братської могили чи могили Невідомого солдата, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

До того ж, даною статтею передбачено, що якщо подібні дії спричинили тяжкі наслідки - вони караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Також нагадуємо, що знайти цвинтарних вандалів досить складно, адже в більшості випадків вони діють вночі, та очевидців їх протиправних діянь немає. Однак ті з них, які роблять це заради наживи, здають викрадене на металобрухт. Тому просимо небайдужих громадян про відомі вам факти вандалізму та факти здачі до пунктів прийому металобрухту предметів з кладовища негайно повідомляти до міліції.

Хочеться звернутися й до зловмисників, які вважають, що розважатися або заробляти у такий спосіб - це норма! Пам'ятайте, що, крім законів нашої держави, є ще й закони, які поширюються на всіх, без винятку, людей, незалежно від їх національності та місця проживання. Це - закони моральності, людяності та совісті. Зробивши одного разу такий бездумний аморальний вчинок, ви ризикуєте опинитися на місці тих громадян, пам'ять родичів яких ви потривожите. І одного разу, прийшовши на могилу найближчої вам людини, побачите таку саму картину...

Юрій Тищенко, начальник Ананьївського відділення поліції