г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Наближається Великдень та поминальні дні
17
апр 2014
автор: Ананьївське відділення поліції

Наближається Великдень та поминальні дні

Напередодні одного з найбільш значущих для всіх християн свят –  Великодня та поминальних днів хвилюючим питанням постає блюзнірське ставлення до релігійних споруд та кладовищ. Мова йде про викрадення металевих предметів з місць поховань. Мотиви злодіянь у людей різні: як з метою наживи, так і заради розваги, не замислюючись про моральний бік своїх діянь та завданий біль громадянам, які, прийшовши на цвинтар вшанувати пам'ять померлих родичів, замість прибраних могил, виявляють зруйновані надгробні пам'ятники і зламані хрести.

Нагадаємо: правопорушення, пов'язані з вандалізмом на меморіальних комплексах, кладовищах та інших місцях поховань, – це кримінально карні діяння. Відповідно до ст. 297 «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого» Кримінального кодексу України вони караються штрафом до 3,4 тис. грн. або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін. Ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, з корисливих або хуліганських спонукань, щодо братської могили чи могили Невідомого солдата, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Шановні громадяни, просимо Вас з розумінням та повагою ставитися до місць поховань, а  небайдужих – про відомі факти вандалізму негайно повідомляти до міліції (тел. 102, 2-12-04). При появі у громадських місцях контролюйте свої дії, не допускайте порушень правопорядку, будьте ввічливими, толерантними, не вступайте в суперечки та ні в якому разі не сідайте за кермо автотранспорту у п’яному стані.

Від імені особового складу та себе особисто вітаю жителів м. Ананьєва та району з Великим Воскресінням! Бажаю, щоб у Ваших домівках була злагода та добробут.

 

Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУМВС України

в Одеській області, полковник міліції