г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує →  Боротьба з незаконними лісорубами
13
нбр 2015
автор: Ананьївське відділення поліції

 Боротьба з незаконними лісорубами

З наближенням зимового періоду, у пошуках альтернативних джерел опалення громадяни звертаються до незаконної порубки дерев.

Ананьївськими правоохоронцями виявлено жителя с. Ананьїв Другий, який в лісосмузі неподалік свого села спиляв 5 дерев клену та намагався транспортувати їх на мотоблоці, а інший 32-річний чоловік загрузив біля одного складометра спиляних дерев у власний автомобіль ВАЗ.

Спиляні дерева вилучено для проведення експертиз. По даним фактам відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст. 246 (незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу від п'ятдесяти  до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Шановні громадяни! Нагадаємо, що крім притягнення до кримінальної (ст. 246 КК) чи адміністративної (ст. 65 КУпАП) відповідальності щодо незаконної порубки дерев, додатково стягується штраф за заподіяну шкоду лісу, згідно тарифікації вказаній у Постанові Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. N 665, в залежності від діаметра стовбура кожного вирубаного чи пошкодженого дерева. Тому ціна таких дров значно перевищуватиме вартість легально придбаних у лісництві.

Масове вирубування дерев може призвести до незворотних наслідків зміни клімату і, навіть, до екологічної катастрофи. Ліси – це безцінний скарб нашої планети! То ж бережімо його!

 

Юрій Тищенко, т.в.о. начальника Ананьївського відділення поліції Котовського відділу поліції ГУНП України в Одеській області, майор міліції