г. Ананьев, Одесская область
АнаньевВыборы → Точка Кипіння
17
июн 2016

Точка Кипіння

Федір Степанович Кузя

Точка кипіння. Кожен день несе в собі якусь дивину. Вчора наші колеги з БПП, пропонували зарити сокиру війни, вибачитися один перед одним, признати допущені помилки і не писати більше нічого... Але ні, приносять пресу і далі йде штампування і неправдивий виклад матеріалу. Стаття на першій сторінці, за підписом голови Ананьївської районної ради В. Мокряка, називається «Шановні земляки! Шановні виборці!». Те, що пишуть про нас, принижуючи, ми розцінюємо як вже розпочату передвиборну компанію. Читаючи її, я не міг збагнути чому, редактор газети, віднісся до своїх обов’язків так погано! Знаю, що секретар Кольчак П. А., який досі вичитував матеріал та його редагував, поки що не працює. То що ж робить редактор..? Це не стаття в газеті – це, на мою думку, посміховисько над усіма нами, читачами, а в першу чергу над головою районної ради.

Не будемо чіпати інші статті. Нехай хлопці «згортувуються та працюють на благо району». Їм не важливо як написано, головне про що!.

Вчора ви посміхалися нам, а сьогодні кидаєте каміння у спину. Я не буду оправдовуватися перед Вами, я поясню те, про що багато хто з Вас знає, здогадується, але боїться порушити ці питання в силу тих чи інших «можливостей для себе, своєї сім'ї..».

До написання цієї статті мене спонукали запитання однопартійців і жителів м. Ананьєва. Якщо обґрунтувати усі питання то вони зводяться до одного – чому депутати від партії «Батьківщина» підтримали Опозиційний блок і його голову Балана М. О.? Більше того – чому саме Балана М. О.? Пишу для Вас, наші однодумці, яких ми ніколи не зраджували і ви нас також. Тому краще запитайте нас чим десь слухати усіляку всячину, де писаки, один з перед другого, пробують вкусити та облити грязюкою, забувши своє минуле, коли за вкид другого бюлетеня у 2004 році отримали срок умовно... 16 років йдемо з «Батьківщиною», не зраджуємо її, не робимо сімейного бізнесу на партії, як інші, з повагою, ніжністю та любов'ю відносимося до нашого лідера Юлії Володимирівни Тимошенко.

Ми на виборах йшли з Програмою, в якій одним із пунктів було прописано, що головою районної ради не може бути Балан М. О.. І ми свою обіцянку виконали. Головуючим на тій непростій сесії був, якщо ще пам’ятаєте, я, депутат від партії «Батьківщина», Кузя Ф. С ., який приклав багато зусиль, щоб вона відбулася і не дав можливості провести сесію першими Опозиційному блоку, хоча територіальна комісія робила все, щоб Опозиційний блок був при владі. Хочу нагадати читачам що голосували на першій сесії за голову районної ради депутатські фракції «Батьківщина» (в повному складі) і БПП - Солідарність (в неповному складі), два депутата від Народної партії та один від партії Наш край. Депутат, редактор газети «Вісті Ананьївщини» Сєдов В. О., який на даний час дуже енергійно питається моралізувати штучно створену ситуацію, хоча на мою думку на це морального права не має, зайшов на першій сесії в сесійний зал, подивився, а потім його вітром завіяло. Так відбулося коли вибирали головою районної ради Мокряка В. А., так відбулося коли вибирали головою ради Балана М. О.. І в першому, і в другому його запрошували, він знав день і час, тому для нього це не була новина. Але він навіть не реєструвався. Куди поділася Ваша громадська позиція? Можливо вона виражається в розправі із інакодумцями Вашого трудового колективу, такими як Кольчак П. А.? То чи має право, редактор газети, моралізувати у своїх статтях? А щодо Опозиційного блоку? Ми не дозволимо його розколихати та розвалити депутатам із БПП, які взамін посад хотіли б бачити їх, замість нас, принципових представників від «Батьківщини». За них проголосували стільки ж виборців як за БПП і вони будьонівки не міняли. Я думаю, що за цю позицію вони теж поважають представників від «Батьківщини».

Хочу пояснити нашим опонентам, що наразі немає і ніколи не було партії БЮТ, була депутатська фракція (БЮТ), а партійна організація завжди носила назву ВО «Батьківщина» і теперішня депутатська фракція теж називається «Батьківщина». В цьому році організації виповниться 17 років. На рівні району нам 16 і ми намагаємося чесно нести свій хрест тому, що по життю йдемо із гаслом «Справедливість є, за нею потрібно боротися!». Йдемо маючи первинну партійну організацію в місті, кожній сільській раді. На останній нараді між представниками партій БПП і ВО «Батьківщина», де були присутні Мокряк В. А., Маковецький П. І., Найфлейш Д. В., Лещенко І. В., Кузя Ф.С., Зейкан П. І., дійшли до абсурду колеги по коаліції поставивши перед нами питання, що жодного руху без погодження з ними ми не можемо робити, показавши цим, що фракція голодранців не має права на особисту думку, рішення. Тільки вони, бізнесмени, які вважають, що основою є бізнес, а партія – це сходи до Олімпу, і не має для них значення, як називається, які ідеї несе, вона повинна бути партією влади. Після надання інформації про кількісний склад депутатів у сільських радах району нам не повірили. Почали телефонувати в сільські ради і перевіряти цю інформацію. І почалося…

Закінчуються сім місяців нової каденції депутатів районної ради, голови районної ради, голови районної державної адміністрації. Що вирішено за цей період: йде боротьба за крісло голови районної ради серед членів партії БПП. Депутат Лещенко І. В. програв у себе на виборчому окрузі. Для того, щоб колишній начальник міліції зайшов депутатом, написали заяви про складання повноважень близько десяти депутатів від цієї ж партії з більшим рейтинговим процентом – двоє директорів шкіл села Жеребкове, начальник районного відділу освіти… Але безпідставно в цей каламбур була втягнута депутатська фракція «Батьківщина», яка не дозволила зробити зміни виходячи із того, що діючий депутат, Іван Солон, переміг на виборчій дільниці і заслуговує на це місце в раді. Хіба виборці, які проголосували, винні у забаганках колишніх регіоналів? Тільки після запевнень з боку БПП, що депутат буде виконувати функції юриста і не буде претендувати на посаду голови районної ради та на кінець закінчиться цей пресинг з боку депутатів БПП, депутатська фракція «Батьківщина» погодилася на заміну діючого депутата Івана Солона на Ігоря Лещенка. В одних було тільки три дні «нетримання», в інших десять, а ми не претендуємо на приз. Цей час показав нам хто є хто. Дуже приємно бачити і чути однопартійців, які в кращі часи для районної організації не зрозуміли нас, а у важку хвилину оцінили ситуацію і підставили своє плече. Таке пам’ятається. Також звертаються багато жителів міста, які розуміють, що сім місяців не керує Балан М. О. районом. А що змінилося? То може не в М. Балані справа? Можливо є сірі кардинали і далі плетуть свою паутину? Ми отримали заяву від Приймака Віктора Миколайовича, в якій повідомляється, що коли посилали міліціонерів з Ананьївського району на Майдан, його син, Приймак Костянтин Вікторович, відмовився їхати. В нього було забрано посвідчення за цей поступок та позбавлено роботи наказом начальника міліції Лещенка І. В.. З почутого 26 травня біля райдержадміністрації, в нашу адресу, можна зробити висновок, що цей пан претендує стати наступним головою районної ради. Валентина Мудрик забула свій виступ на VI сесії районної ради (газета «Вісті Ананьївщини», №95 від 07.12.2013 року )на якій зазначила, що не підтримує дії правоохоронних органів щодо побиття студентів, але вважає, що сьогодні повинна бути сильна влада і лиши силовими методами можна стабілізувати ситуацію в державі. Всі депутати, крім Кузі Ф. С. і Люльки А. І., проголосували тоді «за» в підтримку рішення про Звернення до Президента України Януковича В. Ф.. Забули!!! Воістину «Чиста совість – ознака поганої пам'яті». Рейтинги роблять добрими справами! Резонанс в громаді - так. Багато бруду виплеснуто на нас – так. Але сидіти і мовчати, знаючи що твориться в районі, при загальному «одобрямс» це ще більший гріх.

Хочеться сказати і за представників з АТО. Я представляю районну організацію ВГОІ «Союз Чорнобиль України». На торжества і поховання своїм колегам ми скидаємося самі і в жодному разі ні до кого не зверталися на протязі 30 років. Ви звернулися до депутата обласної ради Корженка О. В. по допомогу і він її надав на поховання (2000 гр.), а коли я про це сказав відповідаючи на запитання, мені, я не знаю ні імені, ні прізвища відповіли що це був підкуп виборця. І жоден із вас, в тому числі і Максим Пишняк, член громадської ради, в якого запитували чи зверталися ви по допомогу до нас, йому на цю відповідь не заперечив. Це як? Однопартійці самостійно приймали активну участь в наданні матеріальної та фінансової допомоги. Одним із таких є Танасічук А. П., що проживає в селі Боярка. Маємо шефство над батальйоном «Батьківщина».

А що не вирішено? Очікування, що в районі розпочнуться зміни, далі розмов нікуди не пішли. Розуміємо, що нам необхідно негайно міняти стратегію розвитку району, з абсолютного вбивства соціальних, економічних сфер життя, на його розвиток, на підняття економіки та рівня життя людей, а не імітувати законодавчий процес на рівні району, роблячи вигляд, що нічого не відбувається. Але поки що йде просто імітування і піар в газеті. Так, ми вистроювали із колегами від партії БПП Програму розвитку району на ті мізерні бюджетні кошти, які ще тільки маємо отримати. Ставили перед собою вирішення питань: прибрати монополію та створити конкурентне середовище роботи аптек, магазинів, торгових місць на ринку, допомогти розібратися чому такі великі тарифи на торгові місця; створити альтернативний ринок, що буде належати муніципальній владі; вивчити питання «беззмінної» тендерної закупівлі продуктів відділом освіти для забезпечення вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів 1-4 класів та пільгового контингенту, будинку - інтернату, Ананьївського дитячого геретричного будинку – інтернату.

Тільки при підтримці депутатів від Опозиційного блоку було винесене питання по наданню дозволу на відкриття аптеки на території центральної лікарні на сесію районної ради та проголосоване (епопея продовжується п'ятий місяць). А що ж колеги по коаліції? Спочатку нам пояснили що ми наступаємо на їх особистий бізнес і голосів за цю пропозицію не дали, та почувши, що нас підтримують депутати від Опозиційного блоку, теж проголосували. З божою допомогою та вольовим рішенням головного лікаря Ананьївської ЦРЛ, Койчева А. С., виділено приміщення під розташування аптеки по низьким цінам. Наразі пояснюю, що ця аптека ще не працює і нічого спільного із соціальною аптекою, яка відкрилася, немає. Розуміємо, декому ми кістка в горлі.

Як вирішується земельне питання, те, що у нас ще залишилося ? Ніяк! Комісія створена по перевірці використання земельних ділянок на папері. Після моїх, активних запитань до голови РДА, Маковейчука Д. С. по роботі комісії, був один виїзд в с. Ананьїв Перша дільниця на прохання голови сільської ради Соломахіна В. О., де знайшли 1800 га земель запасу на які немає правовстановлюючих документів. А далі у комісії виникає питання: «Що з нею робити?». Сотні заяв жителів району, що не отримали земельну ділянку, лежать і нікому до них немає діла. В сільських радах їх футболять. Іногороднім роздали і роздають, а місцевим жителям що..? Але земельні ділянки використовуються без сплати оренди і не один рік. А це ще один бюджет сільської ради. Кошти лежать на землі, підніміть їх. А що районний держземгеокадастр..? Теж твориться і в лісовому господарстві району. Ще трішечки погосподарюємо і залишаться одні пеньки. В державі другий рік оголошено проведення реформ, створення громад. Яка їх суть та перспективи жителів сіл району? При Балану М.О. проводили по сільським радам зібрання з депутатами. В жарких дебатах проходило обговорення. А що сьогодні? Боїмося розголосу? За місяць до подачі заяви в обласну раду, щодо визначення громади, спохватилися. А чи взагалі має право на існування громада, якщо зміни до Конституції – основного закону країни не прийняті?

Це капля того що накипіло. Ми проблеми не завертаємо у папірець. Вас лякають, що ми хочемо повернути у минуле? Ні, у Вас хочуть забрати майбутнє!Почуйте нас і зрозумійте. Незалежно від того як Вас будуть настроювати проти нас, подаючи інформацію і захищаючи свої амбіції, сімейні підряди, бізнесові монополії, ми будемо боротися, використовуючи всі можливості депутата районної ради. У нас, на жаль, не залишилося іншого виходу, побороти фарс «нових облич».

Голова депутатської фракції «Батьківщина»

в Ананьївській районній раді Ф. С. Кузя

Прошу надрукувати без купюр.