г. Ананьев, Одесская область
АнаньевВыборы → коли я проводив нараду з головами сіл, заступник голови районної ради П.І.Зейкан головував на зібрані депутатів, яке вони назвали сесією.
14
июн 2016

коли я проводив нараду з головами сіл, заступник голови районної ради П.І.Зейкан головував на зібрані депутатів, яке вони назвали сесією.

Валентин МокрякШановні земляки !

Шановні виборці !

25- 27 травня до подій, що відбувалися в Ананьївському районі була прикута увага багатьох засобів масової інформації далеко за межами району та Одеської області. Ці прикрі обставини змушують мене звернутися до Вас із роз’ясненням ситуації. Так, після 9 години 25 травня 2016 року, група депутатів від «Опозиційного блоку», «Батьківщини», «Нашого краю» надала письмове подання про проведення позачергової сесії районної ради о 10 годині 25 травня з одним питанням – «Про внесення змін та доповнень до рішення Ананьївської районної ради від 27.11.2015р. №7-VІІ «Про регламент Ананьївської районної ради VІІ скликання». На моє зауваження, про те що згідно закону сесію можна скликати лише через день після наданого подання, тобто 27 травня, дані депутати не зважили та зайшли до сесійної зали. Дотримуючись норм закону, я видав розпорядження про скликання сесії на 27 травня о 10 годині та оголосив його депутатам у сесійній залі.

Однак, і після цього застереження депутати розпочали засідання. Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що сесію проводить голова районної ради, заступник може проводити сесію лише у випадку відсутності голови (відпустка, хвороба тощо) або відмови голови проводити сесію у законний спосіб. Відповідних підстав, щоб дозволяло заступнику голови районної ради проводити сесію не було.

Однак, в той час коли я проводив нараду з головами сіл в малій залі районної ради, у сесійній залі районної ради заступник голови районної ради П.І.Зейкан головував на зібрані депутатів, яке вони назвали сесією. Ще більше здивування викликало те, що після закінчення зазначеного зібрання були оголошені, крім зазначеного в поданні питання про зміни регламенту, ще два рішення – про звільнення В.А.Мокряка з посади голови районної ради та про обрання головою М.О.Балана.

Таку поспішність та незаконність проведення зібрання, втаємниченість розгляду питань можна зрозуміти намаганням бувшого керівництва районної ради, а тепер депутатів від «Опозиційного блоку» зайняти свої посади та відкликати подані подання районною радою до правоохоронних органів щодо зловживання в районній раді до листопада 2016 року.

Так, за висновками державної фінансової інспекції в Одеській області необґрунтовано виплачено за 5 років премій керівництву районної ради на суму більше 193 тисячі гривень. Знаходиться подання в правоохоронних органах, щодо незаконного укладання договорів з фізичною особою для надання юридичних послуг в 2013-2015 роках на суму майже 300 тисяч гривень (при тому що в штаті районної ради працював юрист та отримував заробітну плату).

коли я проводив нараду з головами сіл, у сесійній залі районної ради заступник голови районної ради П.І.Зейкан головував на зібрані депутатів, яке вони назвали сесією

Ці, майже півмільйона гривень необґрунтовано потрачених із районного бюджету на потреби чиновників, могли бути потрачені на соціальну допомогу жителям району, на ремонт доріг, на потреби дитячих садочків чи шкіл, лікарні.

Не можна зрозуміти наших колег- депутатів із фракції «Батьківщини», які доклали багато зусиль для викриття цих правопорушень здійснених бувшою районною владою, які мотиви ними керували.

Правда, вже на наступний день депутати від «Батьківщини » подали заяви про відкликання своїх голосів щодо прийняття так званих «рішень» прийнятих на зібранні 25 травня 2016 року та прийняли участь в позачерговій сесії районної ради 27 травня 2016 року, яка була скликана в законний спосіб.

На жаль, події що відбулися, не приносять користі району,заважають нормальному соціально-економічному розвитку, відлякують можливих інвесторів. Разом з тим викликає повагу громадянська позиція жителів району, які своїми діями не дали здійснити беззаконня. Хочу підкреслити особливу роль воїнів - учасників АТО, громадським активістам, які забезпечили порядок та дотримання законності.

Закликаю всіх жителів району згортуватись та працювати на благо району. Правда та справедливість завжди переможуть.

З повагою, голова Ананьївської районної ради Валентин Мокряк.