г. Ананьев, Одесская область
→ Підсумки роботи Ананьївської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 5 місяців 2015 року
28
авг 2015
автор: Ананьевский ФССН

Підсумки роботи Ананьївської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 5 місяців 2015 року

           

       Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ( далі Фонд ) здійснює статутну діяльність у відповідності до:

   -   Закону України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці “ від 28.12.2014 року № 77-УІІІ

-         Закону України “ Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням",

-          Закону України “ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

-          Постанов правління Фонду, наказів, розпоряджень

          01 січня 2015 року набрав чинності Закон України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці “ від 28.12.2014 року № 77-УІІІ

( у подальшому Закон № 77 ). Закон № 77 передбачає ліквідацію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та створення Фонду соціального страхування України, що являється правонаступником ліквідованих Фондів.  

     Означений Закон гарантує соціальний захист працюючих громадян ( застраховані особи ) у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я. Застрахованими особами являються фізичні особи, які працюють на підприємствах, організаціях, установах різної форми власності на умовах трудового договору або інших умовах, передбачених законодавством і сплачують та за яку сплачують єдиний соціальний внесок.

     Законом № 77 передбачено такі виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності:

-         допомога по тимчасовій втраті працездатності ( включаючи догляд за хворою дитиною )

-         допомога по вагітності та пологах

-         допомога на поховання ( крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві )

-         оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно- курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу.

     03 квітня 2015 року зроблено перший крок по об’єднанню Фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві:

- три сторони соціального діалогу, які представляють державу, роботодавців і застрахованих осіб, провели перше засідання правління новоствореного Фонду соціального страхування України на якому, зокрема, затвердили Статут Фонду соціального страхування та регламент роботи правління, обрано голову правління Фонду ( Олег Борисович Шевчук ), призначено директора Виконавчої дирекції Фонду ( Євген Борисович Баженков )

       На даний момент Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності працює у штатному режимі, страхові виплати здійснено по 21 травня включно.

       На Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інтереси якого в Ананьївському та Любашівському районах представляє Ананьївська міжрайонна виконавча дирекція Фонду, державою покладено обов’язки по соціальному захисту працюючих на виробництві на умовах трудового договору.

       Працюючі на виробництві, під час зустрічей в трудових колективах, на семінарах з роботодавцями, страховим активом установ, підприємств різної форми власності постійно інформуються фахівцями Фонду про своє законне право на отримання виплат по тимчасовій непрацездатності по загальному захворюванню, по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї, по вагітності та пологах, на поховання; медико – соціальна реабілітація у спеціалізованиз медичних закладах за висновком ЛКК у разі тривалого лікування в умовах стаціонару по загальному захворюванню; З метою всебічного надання інфоромації працюючим стосовно змін до чинного Законодавства успішно використовуються інформаційні стенди органів державної влади району, органів місцевого самоврядування, сайт Ананьївської міжрайонній виконавчій дирекції Фонду.

       Оскільки працюючі на виробництві на умовах трудового договору являються застрахованими особами на випадок тимчасової втрати працездатності по загальному захворюванню, значні кошти Фонду спрямовані на соціальні виплати. За 5 місяців поточного року по Ананьївській міжрайонній дирекції здійснено страхових виплат на суму 613,5 тис грн. / у І кварталі 2014 року – 1573, 7 тис. грн. /

-         по лікарняним листам - 429.8 тис. грн. / у І кварталі 2014 року – 971.7 тис. грн. /

-         по догляду за хворою дитиною – 19,3 тис грн

-         по вагітності та пологах – 134.4 тис грн ( за аналогічний період минулого року виплачено 432 тис. грн. тобто певні негаразди негативно вплинули на народжуванність у І кварталі 2015 року. )

-         на поховання – 4.4 тис грн.

   На протязі І кварталу 2014 року в санаторіях оздоровилось 19 працюючих, у поточному році у відповідності до прийнятого Закону путівки до санаторіїв не виділялись.

-          

           Означена інформація свідчить, що Фонд не лише декларує свої обов’язки перед громадянами, зайнятими на виробництві та дітьми застрахованих осіб, а в межах чинного Законодавства дбає про здоров’я, створючи умови для належного оздоровлення працюючих та їхніх дітей.