г. Ананьев, Одесская область

В яких випадках автомобіль отриманий від органу соціального захисту залишається члену сім'ї після смерті інваліда?

Ответов: 1
 1. новости Ананьева | 2012-07-21 в 14:54:30

  На сьогодні механізм забезпечення легковими автомобілями, інвалідів, які мають право на їх отримання безоплатно або на пільгових умовах, визначається затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999 Порядок забезпечення інвалідів автомобілями.

  Відповідно до цього порядку забезпечення автомобілями інвалідів за місцем проживання і реєстрації здійснюється головним управлінням праці та соціальної політики обласної державної адміністрації або управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в області.

  Автомобіль інвалідам надається на строк 10 років з правом його заміни після закінчення цього терміну.

  У тому випадку, якщо інвалід експлуатує автомобіль понад 10 років і не звернувся за його заміною, після його смерті автомобіль залишається члену сім'ї, який на час смерті інваліда проживатиме та буде зареєстрованим за місцем проживання і реєстрації інваліда

  Якщо строк експлуатації наданого автомобіля менший 10 років, після смерті інваліда він може бути залишений у користуванні його сім'ї, якщо в ній є інвалід, який:

  - має наявність медичних показань для забезпечення автомобілем;

  - проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживання і реєстрації;

  - не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління праці та соціальної політики або управління виконавчої дирекції.

  При цьому, член сім'ї померлого інваліда, який є також інвалідом, має право повторно стати на облік для забезпечення автомобілем, але не раніше закінчення строку експлуатації автомобіля, отриманого за життя інвалідом і залишеного у користуванні його сім'ї.

  В інших випадках член сім'ї інваліда може залишити собі автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, за умови сплати вартості одержаного автомобіля з урахуванням ступеня його зношеності та суми, сплаченої за нього (стосується автомобілів, придбаних на пільгових умовах). Вказана сума сплачується до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.

Если Вы хотите предоставить свой вариант ответа, Вам необходимо Авторизоваться