г. Ананьев, Одесская область
В Украине → З 1 січня Укрпошта доставляти пенсію в сільську місцевість не буде
26
окт 2018

З 1 січня Укрпошта доставляти пенсію в сільську місцевість не буде

Про те, як «Укрпошта оптимізуватиме мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій», кореспонденту видання «Урядовий кур’єр» розповів генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

Генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський: «Укрпошта оптимізуватиме мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій»
Генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський: «Укрпошта оптимізуватиме мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій»

— Пане Ігоре, поясніть, чи справді з 1 січня 2019 року Укрпошта не доставлятиме пенсії?

— Доставка пенсій — досить гостре питання, від якого залежить формат подальшої  роботи компанії. По суті, це питання, залишиться в Укрпошті 11,5 тисячі відділень чи 4,3 тисячі.

На сьогодні  45% українських пенсіонерів отримують пенсії через Укрпошту. Ми доставляємо тим, хто за станом здоров’я не може прийти у поштове чи банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти. Мережа банківських офісів скорочується. 2017-го було закрито 827 філій банків, цього року — вже понад  700. Причина — економічно не вигідно працювати в селах.

Відділення Укрпошти — не виняток. У середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень.

Унікальна ситуація: більшість пошт світу отримують субсидії від держави на утримання неприбуткової мережі. Укрпошта ж не може не те що отримати субсидії, а покрити власні витрати.

Щоб уникнути такої ситуації, ще торік у листопаді міністерства інфраструктури та економічного розвитку і торгівлі погодили новий тариф і звернулися по погодження до Міністерства соціальної політики й Пенсійного фонду. Відтоді нічого не змінилося: 17 наших звернень досі без відповіді. Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізацію пенсійного тарифу не закладено й у проект держбюджету на 2019-й.

Пенсійний фонд не зробив цього навіть після зустрічі з Президентом Петром Порошенком, де було наголошено на необхідності збереження унікальної мережі Укрпошти. Тож більше звернень не буде. Ми підготували антикризовий план, який запровадимо 1 листопада, якщо тариф не буде прийнято. Це означає, що Укрпошта змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. З 1 січня 2019 року не доставлятимемо пенсії, закриємо 5—7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного й виробничого персоналу.

Компанія зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і прибутково. Універсальні послуги, як і раніше, надаватимемо у всій країні.