апр 2021
Скандальний спонсор Томосу: син авторитета з Дніпра влаштував бандитські розбірки
Єрмак – це ім'я, а не прізвище, тому не плутайте його з главою Офісу Президента. Про те, як син відомого кримінального авторитета продовжив справу свого батькаі читайте далі.
Деталі інциденту
Єрмак Петровський – 20-річний юнак, якого затримали разом з десятком своїх друзів. Їх підозрюють у бандитському нападі на місцевого підприємця, що володіє агрофірмою.
Як з'ясували місцеві журналісти, Петровський-молодший з друзями спочатку влаштували сварку з підприємцем в місцевому кафе. Потім хлопці наздогнали і зупинили його машину, зробивши по ній з десяток пострілів.
Єрмак Петровський / Фото Цензор.НЕТ
Стрілянина у Дніпрі: дивіться відео
Стрілянина у Дніпрі / YouTube video
На щастя, обійшлося без жертв, лише сам бізнесмен та його охоронець були змушені звернутися спочатку до лікарів, а потім і до поліцейських.
Хто такий Петровський-старший
Треба віддати належне, копи швидко знайшли і затримали стрільців. Серед них виявився і Єрмак Петровський – син Олександра Петровського, якого медіа часто називають кримінальним авторитетом на прізвисько "Нарік".
Бізнесмен Олександр Петровський / Фото dnepr.expres
Пам'ятаєте його? Трохи більше ніж 2 роки тому він став відомим в усій Україні через те, що був одним з VIP-учасників так званого "Томос-туру" Петра Порошенка перед президентськими виборами.
На фото, зробленому у Дніпрі наприкінці 2018 року тодішній президент Порошенко стоїть разом з митрополитом Єпіфанієм після урочистої служби з нагоди отримання Україною Томосу від Вселенського патріарха.
Однак поруч з президентом та митрополитом – кримінальний авторитет Олександр Петровський, який останні роки офіційно сам себе називає бізнесменом та меценатом.
Олександр Петровський у день отримання Томосу / Фото detective-info
Однак таким він був не завжди.
Кримінальне минуле "Наріка"
Раніше Петровський мав прізвище Налекрешвілі, через що в кримінальному світі за ними закріпилося прізвисько "Нарік".
Як мовиться в публікаціях багатьох українських медіа, в середині 1990-х років Налекрешвілі був причетний до рекету, рейдерських атак та намагався захопити один з найбільших ринків Дніпра – "Металург".
Через це у нього виник конфлікт з іншим місцевим кримінальним авторитетом на прізвисько "Матрос".
Переживши замах на своє життя, Налекрешвілі був змушений ховатися за кордоном і змінив прізвище на Петровський.
Інформацію про кримінальне минуле Петровського підтверджували не тільки медіа, а й впливові правоохоронці.
У 2011 році Юрій Луценко стверджував, що під час роботи міністром внутрішніх справ дізнався, що Петровський справді є лідером організованого злочинного угрупування на прізвисько "Нарік".
Причетність до стрілянини у Дніпрі
Втім, навіть перебуваючи в бігах, за кордоном Налекрішвілі-Петровський впливав на життя Дніпра, оскільки його група продовжила контролювати торгівлю металоломом, нафтопродуктами та іншими прибутковими бізнесами.
Ця група і досі залишається однією з найвпливовіших в Дніпрі.
Пам'ятаєте, як влітку 2017 року в цьому місті сталася стрілянина, в якій загинули 2 ветерани АТО, а відомий адвокат та волонтер Едмонд Саакян був тяжко поранений?
У виданні "Дзеркало Тижня" стверджували, що у загиблих ветеранів АТО виник конфлікт з учасниками саме угрупування "Наріка".
Запросивши опонентів на зустріч в ресторан, члени кримінального угрупування, зрештою, влаштували стрілянину, вбивши 2 ветеранів війни на Донбасі – Олексія Вагнера та Максима Іващука.
Зрештою, нападників схопили, але нікому з ватажків кримінального угрупування "Наріка" обвинувачення так і не висунули.
Безпосередньо до Олександра Петровського у слідства питань так і не виникло. Промовчав тоді і Юрій Луценко, який за кілька років до цього, називав Петровського ватажком злочинного угрупування.
Згодом вже і президент Порошенко не соромився фотографуватися з колишнім авторитетом, а пізніше – поважним бізнесменом і церковним меценатом – Налекрешвілі-Петровським.
Нагорода від Порошенка
Звісно, хтось може заперечити, що глава держави міг просто не знати хто з ним фотографується в церкві. Мовляв, серед вірян чимало охочих сфотографуватися з президентом, що ж тут такого?
Однак згодом виявилося, що це не помилка, оскільки незабаром Порошенко нагородив Петровського державною нагородою – Хрестом Івана Мазепи за визначні заслуги перед Україною.
Після поразки Порошенка на президентських виборах, так званий "Нарік" свого впливу не втратив, довівши, що справді є непересічною особистістю.
Він легко і швидко переметнувся в табір неформального господаря Дніпра – олігарха Ігоря Коломойського. Завдяки ньому став, можливо, навіть більш впливовим, ніж раніше.
Це, власне, і показала нещодавня історія з його сином, який разом з друзями влаштував напад зі стріляниною просто посеред Дніпра. Думаю, що Петровський-старший навряд чи сильно лаяв свого нащадка за участь у цьому бандитизмі.
У "Наріка-молодшого" є з кого брати приклад. Якщо його батько став відомим в кримінальних колах, а потім потискав руку самому президенту, то чого йому не можна?
Саме тому нам і потрібна реформа правосуддя, щоб ці кримінальні династії нарешті пішли в минуле. Щоб і авторитети, і їхні діти, отримували заслужене покарання.
І якщо вони хочуть продемонструвати свою набожність, то робили це в тюремній каплиці, а не в міському соборі в оточенні митрополитів та можновладців. Щоб наблизити цей час – ми розповідаємо правду на 24 каналі, щоб змінити країну на краще.