г. Ананьев, Одесская область
В УкраинеОдесса, одесская область → Подольск игнорирует решения АМКУ
13
янв 2018

Подольск игнорирует решения АМКУ

Подольск игнорирует решения АМКУ

Подольск отличился! Как-то я писал в Фб вначале свей депутатской деятельности, как у нас в Подольске происходят тендеры на продукты питания в Гороно, чем кормят детей в садах и школах, как власть Подольска крышует эту сферу и кому это выгодно читайте тут и делайте выводы, дальше будет ещё интересней, этот год принесёт очень много интересного вам жителям города.

В этом решении АМКУ, идеально все! Штраф в совокупном размере 1,5 млн. гривен для "предпринимателей" с Подольска будет показателен для всех остальных нарушителей. Браво, Одеське відділення АМКУ - Одесское отделение АМКУ.

Но самое удивительное здесь другое. Не смотря на постановление АМКУ об антиконкурентных согласованных действиях между данными ФОПами в 7 закупках, на сумму более чем 2,5 млн., местное самоуправление, как ни в чем не бывало, продолжает заключать с ними договора.

И те, не смотря на запрет до 2020 года принимать участие в открытых торгах, продолжают осваивать бюджет, но уже в допороговых закупках (почти 300 тыс. и это только начало).

В общем, "пилить нельзя освоить", запятую поставьте сами).

Після листа команди DOZORRO ( Марта Гоголь та Ivan Lakhtionov) до Антимонопольний комітет України, трьох одеських підприємців оштрафували на 1,5 млн грн!

Одеське обласне територіальне відділення АМКУ довело, що учасники діяли у змові: пропозиції завантажували з одного комп’ютера, мали однакові помилки, шаблони документів і багато іншого.

Деталі справи тут

Дякуємо голові АМКУ Yuriy Terentyev, голові одеського відділення Дмитру Корчакові за рішення, яке допоможе покращити якість конкуренції в закупівлях Prozorro та притягнути до відповідальності порушників.Антимонопольний комітет України оштрафував трьох одеських підприємців за змову в закупівлях. Кожний ФОП тепер повинен заплатити державі по 528 тис. грн. і не зможе брати участь у відкритих торгах до кінця 2020 року.

Таке рішення 21 грудня 2017 року прийняло Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету на підставі скарги, направленої командою Dozorro до Антимонопольного комітету України.

Подільська міська рада у березні минулого року оголосила ряд тендер на закупівлю продуктів харчування, куди прийшли троє пійманих підприємців і переміг один з них. Юрист “Трансперенсі Інтернешнл Україна” Марта Гоголь тоді звертала увагу, що пропозиціям цих ФОПів притаманні ідентичні характеристики, а саме: учасники подали пропозиції в один день, документам були присвоєні однакові назви зі зміною лише прізвища, ідентичні довідки в довільній формі, а відмову від укладення договору двоє учасників назвали нехарактерним словом “Відказ”.

Що і на скільки продали

На 9 торгах, де була зафіксована змова, підприємці торгували маслом вершковим, м’ясом, рибою, картоплею, цукром, фруктами, овочами та борошномельною продукцією. Всі закупівлі оголошені Відділом освіти Подільської міської ради в один день. З дев’яти закупівель дві були невдалими. Перша відмінена через “порушення порядку оприлюднення про намір укласти договір”, а друга скасована через відхилення всіх пропозицій. Розмір підписаних договорів на 7 завершених торгах - 2,5 млн грн.

Покарання

За змову на торгах законодавством передбачене накладення штрафу в розмірі до 10% доходу (виручки) підприємців від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, тобто 2016 рік. Однак, такі довідки про свої доходи ФОПи чомусь не змогли (або не захотіли) надавати представникам АМКУ. Відповідно до чинного законодавства в разі відсутності інформації про дохід, дозволяється накладати штраф у розмірі до 20 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В результаті по кожній закупівлі Адміністративна колегія визначила різні штрафи: від 32 до 68 тис. грн. Загальний розмір - 1,5 млн грн.

Ознаки змови

На 40 сторінках рішення АМКУ є детальний опис механізму підтвердження змови між даними підприємцями.

“Аналіз змісту матеріалів відкритих торгів та отриманих під час розслідування справи № 10-08/2017 документів та інформації свідчить про узгодженість поведінки Відповідачів під час підготовки та участі у Торгах 1-9”.

Наведемо деякі факти узгоджених дій, які виявили представники АМКУ:

1. Час завантаження файлів. Тендерні пропозиції трьох ФОПів на 9 торгів були завантажені протягом кількох годин в неробочі години.

2. Всі файли завантажувались з однієї IP-адреси, тобто з одного комп’ютера. Більше того, податкову звітність за 2016 р. так само вони завантажували звідти ж.

3. Документи в тендрених пропозиціях однаково оформлені. Одеські підприємці вказували однакову назва, скорочення одиниць вимірювання, вирівнювання тексту, а також зайві пробіли. При цьому замовник як зразок пропонував учасникам зовсім іншу форму. А деякі документи, як “Гарантійний лист-декларація”, теж стилістично та по змісту однакові, хоча замовник не надавав жодного прикладу їх оформлення.

4. На документах вказаний однаковий номер телефону

5. Приміщення і транспортні засоби орендувались в одних осіб

6. Довідки про відкриття рахунку в банку отримувались по черзі в одному відділенні

7. Поведінка учасників на торгах мала характерні ознаки. Покажемо на прикладі закупівлі риби. Перший ФОП-змовник, який запропонував найнижчу ціну, чомусь відмовився. ФОП-змовник з другою найнижчою пропозицією теж чомусь відмовився. Ну а третій, з найвищою в нашій “трійці” ціною, уклав угоду. Листи відмови, до речі, теж однаково оформлені.

Наведені факти свідчать, що якби учасники з Подільська не діяли узгоджено, їх документи мали б принаймні якось відрізнятись за змістом, шрифтом, стилем, не мати спільних помилок і т.п. А характер поведінки вказує, що на стадії підготовки своїх тендерних пропозицій учасники були обізнані з конкурсними пропозиціями один одного. Як наслідок, замовник уклав договір за далеко не найвигіднішою ціною.

Окрім штрафу, Антимонопольний комітет вніс 21 грудня одеських підприємців в так званий “чорний список” (завантажити з сайту АМКУ). Це значить, до кінця 2020 року їм заборонено брати участь у відкритих торгах. Тобто, за неконкурентими та допороговими процедурами замовники досі можуть з ними співпрацювати. Що й, власне, зробив 26 грудня той самий Відділ освіти подільської міської ради, уклавши два договори на майже 300 тис. грн з Вікторією Зубицькою.

Додамо, що Державна аудиторська служба України після звернення Dozorro теж фіксувала порушення в діях ФОПів: їхні пропозиції в деяких тендерах не відповідали вимогам, визначеним замовником. “Трансперенсі Інтернешнл Україна” вітає подібні рішення Антимонопольного комітету України, які сприяють покращенню конкурентного середовища в закупівлях. І, як наслідок, економії державних коштів.

Олег Янчевский