г. Ананьев, Одесская область
В Украине → На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами
31
июл 2013

На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами

На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами. Прокуратура з'ясувала, що керівник центру здавав в'язнів у рабство місцевим бізнесменам на сільськогосподарські роботи. Тих, хто відмовлявся працювати в нелюдських умовах та безкоштовно, - катували. Мало того, під час прокурорської перевірки в центрі не дорахувалися засуджених за особливо тяжкі злочини, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ширяївський виправний центр — це так звана колонія-поселення з полегшеним режимом відбування покарання, але 200 засуджених тут опинилися фактично в пеклі, бо усю роботу на полях вони виконували вручну під дощем і палючим сонцем. Люди працювали по 12 годин на добу і фактично стали безплатними рабами. Годували їх картоплею, водою, кукурудзою та дохлими коровами, а незгодних садили в холодний ізолятор. Також в'язнів "виховували", наче у концтаборах.

У Пенітенціарній службі справу проти керівника колонії-поселення не коментують, мовляв, треба почекати рішення суду. Керівникові центру інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу, окрім інформації про знущання, до суду передали і справу за підробку диплома та атестата про освіту.

Підозрюваний у тортурах керівник очолював виправний центр останні півтора року. На час слідства його відсторонили від керівництва закладом. Тепер він постійно перебуває у лікарнях, а тим часом арештанти після викриття керівництва колонії почали писати заяви про відшкодування їм зароблених тяжкою працею грошей.