г. Ананьев, Одесская область
В УкраинеОдесса, одесская область → Розрахунок субсидії з 2015 року в режимі онлайн (калькулятор)
20
окт 2015

Розрахунок субсидії з 2015 року в режимі онлайн (калькулятор)

Розрахунок субсидії, яка надається з 2015 року, у нас можливо отримати в режимі онлайн (калькулятор розрахуноку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг).

З 1 травня 2015 року введено новий порядок надання населенню житлових субсидій, згідно якого субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців, при цьому розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний період. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року № 106 “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій” встановлено, що особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 роки субсидія на наступний період (12 місяців) призначається без звернення, на підставі отриманих даних від Державної Фіскальної Служби та Пенсійного Фонду України.

Натисніть для розрахунку

Надання населенню житлових субсидій на опалювальний та неопалювальний період

У повідомленні про призначення житлової субсидії, яке видається заявникові, який звернувся в неопалювальний період, вказується, що субсидія призначена на 12 місяців, а розмір субсидії розрахований на неопалювальний період.

Субсидія на опалювальний період буде нараховуватися додатково, на початку опалювального періоду після отримання інформації від організацій, які надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги з урахуванням цін і тарифів, які діятимуть на той момент.

Якщо при призначенні житлової субсидії на неопалювальний період її сума становитиме “0” гривень, то субсидія на опалювальний період буде призначатися автоматично без повторного звернення заявника.

Порядок розрахунку розміру житлової субсидії у 2015 році

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (житловому будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

У випадку, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними приладами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (житловому будівництві) осіб (осіб, які фактично проживають), на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-житлових умов сім’ї.

При прийнятті рішень в таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце проживання особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довгострокової відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплаті житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (житловому будинку).

Виключення зі складу сім’ї осіб, які фактично не проживають у житловому приміщенні (житловому будівництві), на підставі акта обстеження матеріально-житлових умов сім’ї чинним законодавством не передбачено.

Соціальна норма при призначенні житлових субсидій у 2015 році

Житлова субсидія призначається тільки на соціальну норму, якщо вона перевищена в споживанні води, електроенергії і так далі, сім’я самостійно оплачує спожите понад норму.

Соціальні норми користування житлово-комунальними послугами в місяць:

  • Опалення газом – * 7 м3 х 1 м2 площі;
  • Електричне опалення – 65 кВт х 1 м2 площі;
  • Газазова плита (приготування їжі) – 6 м3 х 1 людину;
  • Газова плита (приготування їжі і підігрів води) – 9 м3 х 1 людину;
  • Газова плита і водонагрівач – 18 м3 х 1 людину;
  • Вода холодна (за наявності централізованої гарячої води) – 2,4 м3 х 1 людину;
  • Холодна вода (при відсутності централізованої гарячої води) – 4 м3 х 1 людину;
  • Гаряча вода – 1,6 м3 х 1 людину;
  • Водовідведення – 4 м3 х 1 людину;
  • Прибирання прибудинкової території та вивезення побутового сміття – 0,4167 м3 х 1 людину;
  • Електроенергія ** в будинках зі стаціонарними електроплитами: за наявності централізованої гарячої води – до 250 кВт 130 кВт х сім’ю з 1 чол. + 30 кВт х кожного іншого члена сім’ї, за відсутності централізованої гарячої води – до 270 кВт 150 кВт х сім’ю з 1 чол. + 30 кВт х кожного іншого члена сім’ї у будинках без стаціонарних електроплит;
  • За відсутності централізованої гарячої води до 240 кВт 120 кВт х сім’ю з 1 чол. + 30 кВт х кожного іншого члена сім’ї в інших будинках до 210 кВт 90 кВт х сім’ю з 1 чол. + 30 кВт х кожного іншого члена сім’ї освітлення житла (в селах і селищах) 30 кВт х чол.

* Норми газу для опалення використовуються в опалювальний період і коригуються на коефіцієнт, встановлений для регіонів (Постанова КМУ від 06.08.2014 №409)

** Нормативи для електроенергії в будинках вказані на період до 31.12.2017

Документи необхідні для отримання житлової субсидії у 2015 році

УПСЗН має направити поштою бланки Заяви та Декларації разом з інструкціями про порядок заповнення бланків, які можна заповнити та надати (або направити поштою) в управління соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації (за фактичним місцем проживання – для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Порядок заповнення Декларації та Заяви на отримання житлової субсидії у 2015 році

У Декларації повинна бути вказана інформація про всіх зареєстрованих осіб (у Примітці можна вказати, що конкретна особа не проживає), а в Заяві відзначити необхідність розгляду питання комісією (при наявності приладу обліку комунальних послуг). Крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

Заява заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті за житлово-комунальні послуги. Особам, що орендують житло, необхідно надавати договір (найму) оренди житла.

Усі позиції Заяви та Декларації заповнюються чітко без виправлень, розбірливим почерком, на підставі оригіналів відповідних документів. Бажано перш ніж заповнити декларацію, уточнити свої доходи у відповідних службах. Та провести звірки з комунальними підприємствами на факт відкриття особових рахунків на претендента на отримання субсидії, кількості зареєстрованих членів домогосподарства, площу житлового приміщення згідно технічного паспорта та іншим параметрам.

У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг потрібно призначати субсидію (“на оплату житлово-комунальних послуг” та / або “на придбання твердого палива і скрапленого газу”). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У Заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

У графі “Номер особового рахунку” – вказати номер особового рахунку, який міститься в договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату послуг;

У графі “Найменування організації, що надає послуги” – вказати назву організації, міститься в договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату послуг;

У графі “Примітки” вказати наявність або відсутність засобів обліку, а саме “є лічильник” / “немає лічильника”.

При заповненні Декларації на отримання житлової субсидії у розділі I зазначаються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживають – для осіб, які орендують житло і вказані в договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі II заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, відсотки від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживають, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де виходить дохід.

У розділі III вказується інформація про одноразову покупку майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час покупки (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

Призначення субсидії з дня виникнення права

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Зміни затверджені постановою від 5 серпня 2015 № 570.

Так, якщо громадяни перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень районних, районних у м. Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за 6 місяців до звернення за призначенням субсидії.

Бланк Заяви про призначення житлової субсидії у 2015 році

Download (DOC, 38KB)

Бланк Декларації про призначення житлової субсидії у 2015 році

Download (DOC, 47KB)

Питання з порядку призначення житлових субсидій у 2015 році

Хто має право на призначення житлової субсидії?

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (крім здійснення одноразової покупки вартість якої перевищує суму понад 50 тис. гривень):

  • Наявність у власності двох житлових приміщень;
  • Наявність у власності двох автомобілів;
  • Наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;
  • Здача в найм житлового приміщення;
  • Здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

У яких випадках субсидія призначається, як виняток, за рішенням районних комісій?

  • Одиноким непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла;
  • Виходячи з кількості осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні у разі коли споживання комунальних послуг (води, газу та електроенергії) обчислюється засобами обліку на підставі підтверджувальних документів. Таким документом може бути довідка, що підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, а також довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;
  • Особі, яка зареєстрована у житловому приміщенні, але на яку не відкриті особові рахунки;
  • У разі, якщо сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
  • У випадку коли державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;
  • Індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

Чи впливає заборгованість на призначення субсидії?

Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.

Як розрахувати розмір обов’язкового платежу?

  • Визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 12 місяців;
  • Визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  • Отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.09.2015 -1330 гривень), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  • Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

За який період враховуються доходи для призначення субсидії?

У разі звернення за призначенням субсидії у І кварталі – доходи враховуються за перші три квартали попереднього року.

У разі звернення в інший період – доходи за попередній календарний рік.

На яку площу призначається субсидія?

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

Про які зміни необхідно повідомити орган соціального захисту населення?

Зміна у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

У випадку ненадання інформації про зміни, дія субсидії припиняється з наступного місяця за місяцем, у якому відповідні зміни виникли.

Яка відповідальність у випадку надання недостовірної інформації?

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

Урядова гаряча лінія з питань отримання житлових субсидій у 2015 році

Відповіді на додаткові питання можна отримати за телефоном Урядової “гарячої лінії” 080-050-73-09 або в місцевому управлінні соціального захисту населення. Або на сайті Міністерства соціальної політики України www.mlsp.gov.ua.

Натисніть для розрахунку