г. Ананьев, Одесская область
102 Інформує → Попередити та подолати насильство в сім’ї
10
дек 2013
автор: Ананьївське відділення поліції

Попередити та подолати насильство в сім’ї

Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права, і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Одним із головних завдань попередження насильства в сім’ї та подолання цього негативного явища є вдосконалення механізму взаємодії органів внутрішніх справ з місцевими органами влади, тобто відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, а також з соціальними службами. 

Досить розповсюдженим видом домашнього насильства на території Ананьївського району є фізичне насильство скоєне чоловіками по відношенню до своїх дружин та рідних. До чергової частини райвідділу нерідко надходять повідомлення наступного змісту: «мене побив чоловік», або «зять ображає тещу», які свідчать про скоєння «насильства в сім’ї».

Прибувши на місце події дільничний інспектор міліції повинен пересвідчитись у наявності побутового конфлікту, можливості його переростання у злочин або встановити сам факт наявності злочинних дій. Після чого опитує обидві сторони сімейного конфлікту, можливих свідків. При наявності правопорушення, складає адміністративний протокол за  ст. 173-2 КУпАП: «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми». Правопорушення передбачені цією статтею розглядаються лише судом.

За порушення частини першої даної статті кодексом про адміністративне правопорушення передбачено покарання:

-       накладання штрафу від 51 до 85 гривен;

-       громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин;

-       виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку;

-       адміністративний арешт на строк до п’яти діб.

При притягненні до адміністративної відповідальності особи за ті самі дії протягом року, частина друга цієї ж статті передбачає:

-       накладання штрафу від 85 до 170 гривень;

-       громадські роботи на строк від сорока до шестидесяти годин;

-       виправні роботи на строк до одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку;

-       адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Протягом одинадцяти місяців 2013 року дільничними інспекторами міліції Ананьївського РВ за порушення ст.173-2 КУпАП притягнуто до адміністративної відповідальності 156 осіб, які проживають на території району, додатково поставлено 119 осіб на профілактичний облік в категорії «сімейний бешкетник». Всі ці дії направлені на втихомирення, приборкання домашніх «тиранів» радикальними методами.

Керівництво Ананьївського РВ звертається з проханням до осіб, які стали жертвами насильства в сім’ї, є членами таких сімей чи мають інформацію реальної загрози вчинення насильства, повідомляти органи місцевого самоврядування чи дільничного інспектора міліції.

 

Ігор Лещенко, начальник Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області