В Украине → На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами

На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами

На Одещині ув'язнені Ширяївського виправного центру стали рабами. Прокуратура з'ясувала, що керівник центру здавав в'язнів у рабство місцевим бізнесменам на сільськогосподарські роботи. Тих, хто відмовлявся працювати в нелюдських умовах та безкоштовно, - катували. Мало того, під час прокурорської перевірки в центрі не дорахувалися засуджених за особливо тяжкі злочини, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ширяївський виправний центр — це так звана колонія-поселення з полегшеним режимом відбування покарання, але 200 засуджених тут опинилися фактично в пеклі, бо усю роботу на полях вони виконували вручну під дощем і палючим сонцем. Люди працювали по 12 годин на добу і фактично стали безплатними рабами. Годували їх картоплею, водою, кукурудзою та дохлими коровами, а незгодних садили в холодний ізолятор. Також в'язнів "виховували", наче у концтаборах.

У Пенітенціарній службі справу проти керівника колонії-поселення не коментують, мовляв, треба почекати рішення суду. Керівникові центру інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу, окрім інформації про знущання, до суду передали і справу за підробку диплома та атестата про освіту.

Підозрюваний у тортурах керівник очолював виправний центр останні півтора року. На час слідства його відсторонили від керівництва закладом. Тепер він постійно перебуває у лікарнях, а тим часом арештанти після викриття керівництва колонії почали писати заяви про відшкодування їм зароблених тяжкою працею грошей.