г. Ананьев, Одесская область
АнаньевНовини Ананьївської районної держадміністрації → На порядку денному – майбутнє Ананьївської громади
03
апр 2018

На порядку денному – майбутнє Ананьївської громади

На порядку денному – майбутнє Ананьївської громади.

30 березня 2018 року відбулось чергове засідання громадської ради Ананьївської райдержадміністрації, в роботі якого прийняли участь виконуюча обов’язки голови Ананьївської райдержадміністрації Ганна Карпова, заступник голови Ананьївської районної ради Петро Зейкан, міський та сільські голови.

Серед питань порядку денного чи не найбільшого обговорення викликало питання про хід реалізації в Ананьївському районі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з якого поінформувала головний спеціаліст з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату районної державної адміністрації Валентина Мудрик.

Засідання громадської ради 30032018

Як зазначила доповідач, добровільне об’єднання територіальних громад є одним з етапів реформи децентралізації влади в Україні. Етапність просування реформ спостерігається наочно – формування Нової української школи, реформа охорони здоров’я, реформування у сфері надання адміністративних послуг. Усі ці процеси – це передумови для успішного проведення реформи.

Робота по виконанню Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Ананьївському районі була розпочата ще у 2015 році. У квітні 2015 року сесією Ананьївської міської ради було прийнято рішення про створення Ананьївської міської об’єднаної територіальної громади. Запрошення були направлені до усіх сільських громад Ананьївського району. Згоду на приєднання надали 9 сільських рад. «Але, у зв’язку з місцевими виборами, які були оголошені на осінь 2015 року, цей процес було штучно «заморожено».

Після обрання нового складу керівного корпусу органів місцевого самоврядування району деякі сільські ради змінили свої наміри, а міська рада, яка відповідно до методики, має право бути центром об’єднаної громади, більше ініціативи не проявляла. Проте районною державною адміністрацією процес реформування розпочато в Ананьївському районі на рівні методики, прописаної Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а саме проведення інформаційно-просвітницької, організаційної, методичної та фінансової підтримки добровільного об’єднання територіальних громад», - наголосила доповідач.

За словами посадовця, на певному етапі вже спостерігалась повна готовність окремих, досить самодостатніх сільських громад самим виходити на рівень міської ради з пропозицією створення об’єднаної міської громади. Але, в результаті проведеної в районі інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної форми власності та заключення договорів оренди, таке бажання зникло. Збурення сільських жителів в результаті таких заходів негативно вплинуло на настрої людей загалом, і в черговий раз викликало недовіру до влади.

«Окрім того, сільські активи району заявляють, що поки що не бачать лідера, якому могли б довірити своє життя в умовах взаємовідносин, які виникають у об’єднаній територіальній громаді. Тож на теперішній час говорити про створення об’єднаної територіальної громади у межах району не доводиться. Разом з тим, існує ймовірність створення об’єднаної громади на рівні міської ради з приєднанням Ананьївської Першої, а можливо і Ананьївської Другої сільських рад», - зазначила Валентина Мудрик.

Свої думки з приводу передчасного на даний час створення об’єднаної громади висловили Гандрабурівський сільський голова Павло Мазуренко, Долинський сільський голова Михайло Думитрашко, Ананьївський міський голова Павло Маковецький. Сільські голови висунули обґрунтовані претензії на адресу керівництва району щодо ігнорування інтересів членів цих громад, несправедливої передачі в земель у власність іншим особам, відсутності інфраструктури, яка б пов’язувала віддалені сільські громади з центром та інше.

Ананьївський міський голова Павло МаковецькийАнаньївський міський голова Павло Маковецький доволі детально роз’яснив причини, які стримують створення об’єднаних громад. Це, насамперед, невизначеність представництва сільських громад в майбутній об’єднаній та представлення інтересів громадян, що мешкають на територіях цих громад, заполітизованість даного процесу. Також він пояснив, що незважаючи на всі недоліки, останнім часом головами органів місцевого самоврядування поновлено обговорення дій щодо створення об’єднаної територіальної громади.

Заступник голови Громадської ради Володимир Гаріга відзначив, що основною причиною небажання сільських голів об’єднуватись в ОТГ є той факт, що деякі сільські громади в зв’язку зі змінами в законодавстві стали отримувати більші надходження до своїх бюджетів, а тому голови цих сільських рад не мають бажання втрачати контроль над цими ресурсами.

Заступник голови Громадської ради Володимир Гаріга

У той же час було зазначено, що міський та сільські голови поступово проводять роботу по формуванню об’єднаної громади. Як поінформував Павло Маковецький, в квітні планується приїзд до району обласної робочої групи, члени якої спільно з членами районної робочої групи будуть проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення.

депутат Ананьївської районної ради Олександр ШевченкоСвоє бачення про перспективи та необхідність створення громади сказав депутат Ананьївської районної ради Олександр Шевченко. Зазначив, що до роботи керівництва Ананьївської райдержадміністрації було і є багато претензій - “більше, ніж достатньо”. Навів приклад з власного життєвого досвіду у вирішенні невідкладних питань та тими непорозуміннями у взаємовідносинах з владними структурами, з якими йому довелось стикнутися при цьому. Особливо зосередив увагу присутніх на тому, що Ананьївська громада має своє представництво в обласній раді в кількості трьох депутатів, можливості яких використовуються не в повній мірі.

голова Громадської ради при райдержадміністрації Андрій БотнарПідсумовуючи виступи, голова Громадської ради при райдержадміністрації Андрій Ботнар зазначив, що через амбіції окремих посадовців люди стали заручниками ситуації, коли можна було отримати значну фінансову підтримку при створення добровільної об’єднаної територіальної громади на розвиток. Створити громаду, на його думку, можна лише тоді, коли всі будуть думати про людей, а не кожен про себе. «З таким відношенням керівників органів місцевого самоврядування добровільне об’єднання громад є неможливим та скорше за все не відбудеться. На мою думку та деяких учасників зібрання об'єднання в ОТГ відбудеться державою примусово або в результаті зміни адміністративно-територіального устрою України» - зазначив Андрій Ботнар.

Обговоривши дане питання було прийнято рішення, яким рекомендовано міському та сільським головам району провести сходи громад з роз’яснення перспектив створення об’єднаної громади. Також, члени Громадської ради виступили з ініціативою проведення спільного зібрання за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів районної ради, керівників служб району, землевласників щодо обговорення можливості створення об’єднаної громади та визначення кандидата на посаду голови райдержадміністрації.

З другого питання начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Світлицька Людмила доповіла про те, що Ананьївський район був і має залишатися соціально спрямованим та таким, де підтримка громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах, є найпріорітетнішим завданням влади. А тому необхідно і в подальшому об’єднати зусилля задля збереження того, що ми маємо в сфері соціального захисту громадян району. Насамперед, це забезпечення реалізації районних соціальних програм, які протягом багатьох років (починаючи ще з радянських часів) діяли і діють в районі.

Громадська рада щодо ТОГ

Так, до теперішнього часу Ананьївський район залишається єдиним, де передбачено надання пільг на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю, що мають ураження органів зору 1 та 2 групи. Окрім того, передбачено надання матеріальної підтримки малозабезпеченим громадянам, внутрішньо переміщеним особам, сім’ям учасників АТО.

Кошти, що виділяються з районного бюджету, не є достатніми для покриття всіх витрат, пов’язаних з вирішенням життєвих проблем тих, хто звертається по допомогу. В більшості випадків, на жаль, ця допомога не є такою, що може задовольнити потреби людей. На даний час залишається актуальним питання надання пільг на перевезення, послуги зв’язку окремим категоріям громадян коштами місцевих бюджетів.

директор КУ «Ананьївська ЗОШ-інтернат» Людмила КириловаУ засіданні прийняла участь директор КУ «Ананьївська ЗОШ-інтернат» Людмила Кирилова, яка доповіла про необхідність державної та громадської підтримки дітей з неблагополучних сімей, які навчаються в Ананьївській школі-інтернат. Наголосила на необхідності створення спільної комісії з представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, членів Громадської ради для проведення обстеження багатодітних малозабезпечених сімей, за для того, щоб не допустити подібної ситуації, яка склалася нещодавно в с.Долинське, де померла дитина. Члени Громадської ради підтримали дану пропозицію.

Світлана Байкалова

 


P.S:   Прямі звинувачення в незаконних та протиправних діях на адресу керівництва районної адміністрації, які пролунали в ході данного засідання від голів Долинської та Гандрабурської сільських рад, потребують невідкладного реагування правоохороних органів з метою встановлення істини, спростування необгрунтованих звинувачень або притягнення винних до кримінальної відповідальності. За безпідставні звинувачення потрібно відповідати.

Не реагування на такі звинувачення будуть автоматитично визнавати їх правдивість.